Co Polak ma pod maską?

Co Polak ma pod maską?
Profilaktyka zdrowia mężczyzn
Zadbaj o zdrowie swojego mężczyzny, nim będzie za późno. Brat, partner, ojciec, mąż czy kolega – silni, ale w większości niechętni badaniom lekarskim. Trzeba im pomóc!

Regularne przeglądy, ubolewanie nad każdą rysą na karoserii, czułe wsłuchiwanie się w pracę silnika – mężczyźni potrafią troszczyć się o własne auto bardziej niż o zdrowie!
 
Myśl o ponownym wydaniu tej książki dojrzewała we mnie od kilku lat. Kiedy organizowałam kolejne programy profilaktyki prozdrowotnej dla kobiet, takie jak: „Możesz zdążyć przed rakiem”, „Miej serce, dbaj o serce”, mężczyźni pytali, a kiedy coś dla nas? Właśnie teraz Panowie nadszedł ten moment. Mężczyźni w Polsce żyją krócej o 9 lat od kobiet, to zatrważające dane. Nie chciałabym, jako statystyczna Polka, przeżyć jesieni mojego życia samotnie, pisze Jolanta Kwaśniewska.
 
O tym, ile każdy duży chłopiec powinien wiedzieć o zdrowiu, przekonują eksperci z różnych dziedzin – dietetycy, kardiolodzy, seksuolodzy czy onkolodzy. Ich porady tworzą przydatne kompendium wiedzy o zasadach racjonalnego odżywiania, zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym, badaniach profilaktycznych i zdrowym trybie życia. Wśród osób, które zaprosiła do współpracy Jolanta Kwaśniewska, znaleźli się m.in. prof. Zbigniew Lew-Starowicz – seksuolog, prof. Jolanta Mogiła-Lisowska – specjalistka od rekreacji ruchowej czy prof. Cezary Szczylik – specjalista chorób wewnętrznych oraz onkologii klinicznej.
 
O programie
Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien to kolejny program profilaktyki prozdrowotnej Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” , tym razem adresowany do mężczyzn. Jego pomysłodawczynią jest Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska. Program ma za zadanie nakłonienie mężczyzn do zwracania uwagi na swoje zdrowie, nim pojawią się pierwsze symptomy chorób lub schorzeń. Wtedy na interwencję jest już niekiedy za późno…
 
O Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”
Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” została założona w 1997 roku. Działa nieprzerwanie doskonaląc formy i jakość udzielanej pomocy. W marcu 2004 roku otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. Jej znakiem jest Motyl symbolizujący wiosnę, budzące się życie, nadzieję i radość.
Nadrzędnym celem Fundacji jest niesienie pomocy chorym dzieciom, głównie tym z chorobą nowotworową. Fundacja promuje zdrowy tryb życia poprzez ogólnopolskie akcje prozdrowotne, a także walczy z takimi problemami społecznymi jak przemoc wobec kobiet, praca przymusowa czy handel ludźmi. Programy fundacji napisało życie, które je wciąż weryfikuje. Są nimi m.in. „Motylkowe Szpitale” (działania mające na celu zmianę szarych szpitalnych oddziałów dziecięcych w bajkowy świat marzeń), „Fundusz Pomocy Młodym Talentom” (którego zadaniem jest finansowe i rzeczowe wsparcie polskiej utalentowanej oraz niezamożnej młodzieży), „Otwórzmy Dzieciom Świat” (wyjazdy wakacyjne dla dzieci z ubogich rodzin), „Nie łam się jest OK” (profilaktyka układu kostnego), „Możesz zdążyć przed rakiem” (profilaktyka raka sutka), „Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien” (program profilaktyki prozdrowotnej na rzecz zdrowia mężczyzn), „Platforma Porozumienia Organizacji Rodziców Dzieci Chorych na Nowotwory” (stworzenie przestrzeni do aktywnej działalności osobom , dla których choroba dziecka jest osobistym doświadczeniem). Fundacja jest także inicjatorem pomysłu, którego realizacja doprowadziła do powstania dokumentu „Europejskie Standardy Opieki nad Dziećmi z Chorobą Nowotworową” (próba uporządkowania i ujednolicenia systemów opieki nad dziećmi z chorobą nowotworową w Unii Europejskiej). Obok osób indywidualnych Fundacja wspiera szpitale, hospicja, ośrodki rehabilitacji, stowarzyszenia oraz inne fundacje i placówki opiekuńczo-wychowawcze.
Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.