"Serbia. Na skrzyżowaniu kultur" – nowość Wydawnictwa Bezdroża

"Serbia. Na skrzyżowaniu kultur" – nowość Wydawnictwa Bezdroża
Serbia. Na skrzyżowaniu kultur – nowość Wydawnictwa Bezdroża

Serbia leżąca w samym centrum Półwyspu Bałkańskiego, ciągle pozostaje krajem nieodkrytym. Secesyjna Subotica, kosmopolityczny Nowy Sad i muzułmański, górzysty Sandżak – to tylko niektóre z intrygujących serbskich kontrastów. Ten kraj ma bardzo wiele do zaoferowania, trzeba tylko wiedzieć jak szukać! Z taką właśnie myślą powstał przewodnik – Serbia. Na skrzyżowaniu kultur, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża

„To pierwszy, tak obszerny przewodnik po Serbii (ponad 420 stron). Oprócz przewodnikowych opisów, zawiera także mnóstwo informacji praktycznych, z zakresu kultury, tradycji i kulinariów…” – mówi autor przewodnika – Tomasz Kwoka – „To jedyny przewodnik z rocznym harmonogramem festiwali kulinarnych w Serbii – gratka dla miłośników jedzenia i wielbicieli ruchu slow food!”
Tomasz Kwoka skończył filologię serbską na Uniwersytecie Jagiellońskim, obronił pracę doktorską z historii języka serbskiego i obecnie pracuje w Instytucie Filologii Słowiańskiej UJ. Fascynuje go wszystko co znajduje się między Karpatami a Morzem Śródziemnym i Czarnym. Znawca filmów i muzyki serbskiej (i „bałkańskiej), promotor takich form kulturalnych w Krakowie. Miłośnik kuchni lokalnych, wielbiciel wieloetnicznej Wojwodiny, naddunajskich restauracji rybnych i wyśmienitych win z Wojwodiny i Wschodniej Serbii.

Link do przewodnika: http://bezdroza.pl/ksiazki/serbia-na-skrzyzowaniu-kultur-wydanie-1-tomasz-kwoka,beser1.htm
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.