Najnowsza powieść Nory Roberts

Najnowsza powieść Nory Roberts
Nora Roberts
„Kolekcjoner”
21.05.2014

Zawodowa opiekunka domów i pisarka Lila Emerson nie zapuszcza korzeni. Nic jej nie wiąże – ani praca, ani mieszkanie, ani ewentualny partner. Wędruje od domu do domu i tylko czasem zdarza się jej przenocować u przyjaciółki na Manhattanie. Chociaż podobają się jej niezwykle domy klientów, ich kosztowne zbiory i urocze zwierzęta, Lila nie pragnie niczego na własność. Wszystko czego potrzebuje, mieści się w dwóch walizkach. Najbardziej strzeże swoich uczuć. 

Kiedy jednak Lila zostaje świadkiem morderstwa, jej dotychczasowe życie zmienia się nie do poznania.

Malarz Ashton Archer jest pewien, że jego uroczy, inteligentny i impulsywny brat nie mógłby zabić swojej dziewczyny, ani potem odebrać sobie życia. Nadzieje na ujawnienie prawdy Ashton wiąże z Lilą, jedynym naocznym świadkiem tragedii. Pomimo żałoby Ash pragnie namalować kobietę, w której głębokich, ciemnych oczach dostrzega niezmierzone zasoby siły i gorącej namiętności.

Lila jest przekonana, że ich wzajemne zainteresowanie ma swoje źródło w nietypowej sytuacji, mimo to zgadza się pomóc Ashowi w odnalezieniu mordercy i odkryciu przyczyn zbrodni. Śledztwo prowadzi ich z manhattańskich penthouse’ów do imponującej willi we Włoszech; muszą również przeniknąć do wąskiego kręgu osób, dla których bezcenne dzieła sztuki są przedmiotem handlu, hazardu i kradzieży, i które postrzegają siebie przez pryzmat własności, a swoje pragnienia przemieniają w śmiertelną obsesję.

NORA ROBERTS jest jedną z najpoczytniejszych autorek na świecie. Napisała przeszło 200 powieści, które przetłumaczono na ponad 25 języków, wydanych na całym świecie w łącznym nakładzie 400 milionów egzemplarzy. Niektóre zekranizowano. Książki są połączeniem romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Większość z nich trafia na listy bestsellerów „New York Timesa” i „Publishers Weekly”, m.in. Wyspa Trzech Sióstr, Legenda, Czarodziejskie więzy i Dom na Skarpie

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.