"12 ważnych opowieści" – piękna i ważna książka dla dzieci, o wartościach

"12 ważnych opowieści" – piękna i ważna książka dla dzieci, o wartościach
„12 ważnych opowieści” – piękna i ważna książka dla dzieci, o wartościach

Ważne słowa: miłość, odpowiedzialność, uczciwość, szczęście, samodyscyplina, piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, odwaga, dobroć, szacunek, mądrość. 

Znakomici autorzy: Irena Landau, Natalia Usenko, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beręsewicz, Marcin Przewoźniak – napisali niebanalną, bez nadęcia i patosu, niezwykle ciepłą książkę dla dzieci o ważnych sprawach.
Wszystkie historyjki opatrzone są urokliwymi, pełnymi detali ilustracjami.
To doskonała pomoc dla rodziców, nauczycieli, którzy na co dzień spotykają się z mnóstwem pytań swoich podopiecznych. Czasami dzięki zabawnej opowieści trudne sprawy stają się proste i zrozumiałe.

Autorzy o książce:
AGNIESZKA FRĄCZEK: „Mądrość, odpowiedzialność, uczciwość… to brzmi poważnie, prawda? Prawda. Bo ta książka opowiada właśnie o sprawach ważnych i poważnych. Ale czy to znaczy, że sama też jest właśnie taka – ważna i poważna? Tak i… nie. Jest ważna. Nawet bardzo ważna – tak jak ważne są dla nas miłość, przyjaźń i dobroć, szacunek, uczciwość i sprawiedliwość. Ale poważna? Nigdy w życiu! Bo kto powiedział, że o sprawach” poważnych nie można opowiadać z uśmiechem?”
MARIA EWA LETKI: „Ta książka jest jak dobry przyjaciel. Pomoże dziecku rozwiązać problemy, z którymi spotyka się ono na co dzień. „
ELIZA PIOTROWSKA: „Świata nie da się zamknąć w definicji, ponieważ nie jest on zbiorem bezpiecznych pojęć, lecz ryzykownych konfrontacji. Mądrość, dobro, szczęście… znaczą dopiero wtedy, kiedy ujawnią się w konkretnej historii. Historie te to narzędzia poznania świata, najlepsza wyprawka do Szkoły Życia!”
ANNA ONICHIMOWSKA: „Dwunastu autorów opowiada – często przewrotnie i z przymrużeniem oka – czym jest według nich piękno, mądrość, szczęście, przyjaźń, szacunek… Zabawne historie o ważnych sprawach, dla małych i dużych. Warto je sobie wspólnie przeczytać. Będą świetnym pretekstem do rozmów przy rodzinnym stole. „

„12 ważnych opowieści” ukazało się w ramach Centrum Edukacji Dziecięcej.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.