Poznaj prawdziwą historię życia i śmierci króla popu

Poznaj prawdziwą historię życia i śmierci króla popu
Poznaj prawdziwą historię życia i śmierci króla popu!
„Nie(do)tykalny” niezwykła 2 tomowa biografia Michaela Jacksona
 – Poleca Wydawnictwo G+J Książki!

Jedna z najbardziej fascynujących postaci popkultury.

Portret branży muzycznej, jakiego jeszcze nie było w tej dekadzie.

Randall Sullivan przedstawia życie i śmierć Michaela Jacksona – jednej z największych, ale też najbardziej niezrozumianych gwiazd na świecie. W pierwszym tomie niniejszej biografii piosenkarz żegna się ze swoją słynną posiadłością Neverland, a czytelnik wraz z nim wyrusza z Kalifornii w świat, by śledzić ostatnie lata życia artysty. Towarzyszymy mu w tworzeniu planów odzyskania utraconej fortuny i reputacji, a także w przygotowaniach do wielkiego powrotu: premierowego albumu i serii pięćdziesięciu megakoncertów, do których ćwiczył jeszcze ostatniego dnia przed śmiercią. Sullivan sięga też głęboko w przeszłość Michaela Jacksona, ukazując nam człowieka jednocześnie naiwnego i niezwykle przebiegłego, oddanego ojca i inteligentnego biznesmena popełniającego kardynalne błędy, a wreszcie – notorycznego narcyza, który mimo wszystko pragnął spokojnego i normalnego życia z dala od ludzi. Autor dotarł do niepublikowanych informacji na temat interesów Michaela Jacksona oraz oskarżeń o pedofilię, które nieodwracalnie nadszarpnęły jego reputację. Udało mu się również skontaktować z wąskim gronem wtajemniczonych, między innymi z byłym adwokatem Jacksona i jego kolejnymi menedżerami. W ten sposób powstał niezwykły portret pełnego sprzeczności człowieka, który wciąż nosi miano króla popu.

Michael Jackson jawi się jednocześnie jako czarny i biały charakter, kochający ojciec i koszmarny egocentryk, biznesmen potrafiący błysnąć geniuszem, a zarazem żałosny naiwniak. Proszę bardzo: przekonajcie się sami, na jakim pobojowisku żył ten człowiek. I nie mówcie, że nie robi to na was wrażenia!
Sara Nelson
dyrektor wydawniczy, Amazon.com Books

Talentem, bogactwem i sławą Michael Jackson przewyższał wszystkie gwiazdy muzyki pop. Jego śmierć 25 czerwca 2009 roku była szokiem dla milionów fanów na całym świecie, ich żal mieszał się jednakże z goryczą. Ponad piętnaście lat życia w nieustającej atmosferze skandalu oraz zgubna skłonność do ufania niewłaściwym osobom sprawiły, że Jackson w wielu kręgach stał się pariasem, niedotykalnym – i bardzo cierpiał z tego powodu. W drugim tomie Randall Sullivan dalej odkrywa przed nami nieznany świat Michaela Jacksona – człowieka, który zawsze był sam, od dzieciństwa spędzonego w świetle jupiterów aż po spektakularny upadek. Autor zastanawia się również, czy za śmierć króla popu odpowie ktokolwiek poza dr. Conradem Murrayem.
Niniejsza biografia, oparta na bezprecedensowej liczbie materiałów źródłowych i informacjach uzyskanych w wąskim kręgu wtajemniczonych, na przykład wspólników w interesach, a także osobistych doradców jego matki i aktualnej opiekunki jego dzieci, Katherine Jackson, prezentuje osobisty, radykalny, a także przesycony zwykłym człowieczeństwem portret osoby, która nigdy nie znalazła zrozumienia: ani w mediach, ani u fanów, ani nawet u najbliższych. Nie(do)tykalny to wnikliwe dziennikarskie śledztwo badające tajemniczą zagadkę, jaką był Michael Jackson.

RANDALL SULLIVAN przez ponad dwadzieścia lat był redaktorem czasopisma „Rolling Stone”. Jest też autorem książek The Price of Experience, LAbyrinth oraz The Miracle Detective, na podstawie której powstał program telewizyjny wyemitowany przez sieć Oprah Winfrey Network. Mieszka w Oregonie.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.