Tajne akta Watykanu

Tajne akta Watykanu
Tajne akta Watykanu
Matteo Luigi Napolitano

Dyplomacja Kościoła – dokumenty i tajemnice.

Watykan otwiera archiwa i ujawnia fakty, które dotąd owiane były milczeniem!

Czy papież Pius XII milczał w sprawie eksterminacji Żydów? Kto tak naprawdę pierwszy powiedział: „rozmawiamy z Moskwą!”? W jaki sposób Jan Paweł II przyczynił się do upadku komunizmu? Jan Paweł II, Regan i Gorbaczow – kulisy wzajemnych relacji. Czego media nie powiedziały o Wikileaks odnośnie do Kościoła? Poznaj zawartość tajnych dokumentów i odkryj ich doniosłość. 150 lat działań dyplomacji watykańskiej w nowym świetle. Te i inne palące kwestie burzliwej historii XX wieku znajdziesz w tej książce.

Czułem dreszcz ekscytacji zaglądając za kulisy wielkich wydarzeń za Spiżową Bramą. Świetnie napisane! Marek Zając

Intrygująca! Opowiada o najgłośniejszych sprawach ze 150-letniej historii watykańskiej dyplomacji, które do dziś rozpalają emocje.
Ewa Czaczkowska

Znakomita literatura faktu! Solidna porcja wiedzy od paktów laterańskich po aferę Wikileaks! Grzegorz Polak

Matteo Luigi Napolitano, ur. 1962 w San Severo, Włochy. Profesor historii stosunków międzynarodowych na  Uniwersytecie im. G. Marconiego w Rzymie. Zajmuje się głównie dyplomacją watykańską, okresem „zimnej wojny”  i stosunkami euroatlantyckimi. Redaktor czasopisma „La Civilta Cattolica”, delegat Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych przy International Committe for the History of the Second War.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.