Premiera książki "Heretyk"

Premiera książki "Heretyk"
Carlo A. Martigli
Heretyk
Premiera: 16.10.2013
 


Dostępny również w wersji e-book

Czasy Odrodzenia pełne krwi, płomieni i spisków.

Człowiek zmuszony wchodzić w mroczne układy, by chronić to, co mu najdroższe.
Starożytne, rewolucyjne Słowo przybywające ze Wschodu.

Od zawsze towarzyszy nam tajemnica,
której nikt dotąd nie odważył się zbadać.
Teraz nadszedł właściwy moment.

Florencja, rok 1497. Giovanni Pico della Mirandola odszedł, a z nim jego marzenie o zjednoczeniu religii monoteistycznych. Pozostały jedynie płonące stosy: dobra ziemskie i umysły pali Girolamo Savonarola, rządzący teraz w Republice Florenckiej ogniem i mieczem, tak aby marzenie hrabiego Mirandoli zostało stłamszone i zniknęło na zawsze.
Tego samego chce też ród Borgiów, którzy z tronu papieskiego w pogrążonym w występkach i przestępstwach Rzymie planują spiski i podboje. Marzeniem papieża Aleksandra VI i jego syna Cesare jest doprowadzenie do tego, by papiestwo stało się dynastią. Ale żeby mogli je zrealizować, autorytet religii chrześcijańskiej nie może być w jakikolwiek sposób zagrożony.
Pośród tych konfliktów Ferruccio de Mola, spadkobierca myśli hrabiego, musi kolejny raz stoczyć walkę, by ochronić to, co jest mu najdroższe – żonę Leonorę. Tylko on może, nawet wbrew własnej woli, zapobiec zagładzie istniejącego porządku świata.
Z Dalekiego Wschodu stary mnich i młoda kobieta rozpoczęli już podróż, która zaprowadzi ich do serca Wiecznego Miasta. Niosą ze sobą tajemną, starożytną i potężną księgę. Księgę zawierającą zapomniane słowo, prawdę od dawna skrzętnie ukrywaną. Prawdę o najważniejszym człowieku w całej historii ludzkości.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.