Jak dobrze uczyć dzieci. Wychowanie do prawdziwego sukcesu

Jak dobrze uczyć dzieci. Wychowanie do prawdziwego sukcesu
Jeśli Wasze dziecko straciło zapał do nauki i radość życia, a Wy chcecie na nowo je w nim wzbudzić, dzięki przewodnictwu i wsparciu doktor Levine oboje odniesiecie sukces!
Znakomity poradnik Jak dobrze uczyć dzieci. Wychowanie do prawdziwego sukcesu znajdziecie w księgarniach.

Każdy rodzic pragnie wychować dzieci odnoszące sukcesy. Jeśli jednak nie określimy wartości i sposobów, które doprowadzą nas do tego celu, wychowamy tylko pozornie zdeterminowane i zmęczone dzieci. Autorka nie ma wątpliwości: to skutek naszej błędnej, wąskiej wizji sukcesu, opartej niemal wyłącznie na osiągnięciach akademickich. Proponuje antidotum: wychowanie skoncentrowane na prawdziwym sukcesie, który polega na wewnętrznych wartościach. Przedstawia też umiejętności, dzięki którym dzieci nie tylko sprostają szkolnym wyzwaniom, ale także doskonale poradzą sobie w życiu i wyrosną na dobrych, szczęśliwych ludzi.

„Praktyczne rady, jak wychować właściwie zmotywowane dzieci. (…) Zweryfikowanie pojęcia „sukcesu” zapewnia nowe, świeże spojrzenie na to, na czym polega troska o dziecko we współczesnym świecie”.
 „Kirkus Reviews”

„Fantastyczna, trafiająca w sedno książka”.
Edward Hallowell, autor Miej odwagę wybaczyć i Jak żyć z ADHD

Doktor Madeline Levine jest psychologiem z trzydziestoletnim doświadczeniem, matką trzech synów, konsultantką i edukatorką, a także współzałożycielką Challenge Success, programu opracowanego w Stanford School of Education, który ma na celu zreformowanie systemu nauczania, poprawę samopoczucia uczniów i edukację rodziców. Napisała książki The Price of Privilege, Viewing Violence i See No Evil: A Guide to Protecting Our Children from Media Violence.
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.