Agrowypas – wybierz się do najbardzej malowniczych zakatków Polski

Agrowypas – wybierz się do najbardzej malowniczych zakatków Polski
Agrowypas. Najlepsze miejsca na wakacje pod gruszą
Dariusz Jędrzejewski
20.03.2013

Agrowypas to przewodnik turystyczny lub raczej podręcznik spędzania wolnego czasu na polskiej wsi. Ma zainspirować do próby poszukiwania pięknych miejsc, w których można wypocząć w otoczeniu wspaniałej przyrody, niekoniecznie w tłumie turystów. Autorski wybór miejsc odpowiednich do wypoczynku na wsi jest tylko jednym z wielu możliwych.
 
Chcemy pokazać, że wieś ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji niż zbieranie grzybów i jagód czy mleko prosto od krowy. Wieś to także rozrywki kulturalne i sportowe oraz wspaniała baza wypadowa. Dzięki wsiom agroturystycznym mamy szansę poznać bliżej regiony, w których nie ma wielkich hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Zawsze też możemy zerwać gruszkę z drzewa, pod którym właśnie ucięliśmy sobie popołudniową drzemkę. Zapraszamy na wczasy pod gruszą.
 
W książce znajdziesz:
·    opisy 35 wsi i miasteczek położonych we wszystkich regionach Polski: nad morzem, nad jeziorami, w lasach, na nizinach i w górach;
·   opisy wycieczek na 6 dni pobytu w każdej z miejscowości, czyli 210 tras pieszych i rowerowych oraz wycieczek samochodowych po najpiękniejszych miejscach Polski;
·    informacje o lokalnych organizatorach wypoczynku;
·    wycieczki z dokładnym opisem tras i atrakcji;
·    szlaki: piesze, rowerowe, kajakowe i konne;
·    wypoczynek daleko od szosy, na końcu drogi i w pobliżu miast.
 
Dariusz Jędrzejewski jest fotografem i autorem książek historycznych: Niemiecka Broń Pancerna 1939–1945, Sojusznicy Panzerwaffe – Bułgarskie Wojska Pancerne oraz Sojusznicy Luftwaffe, a także przewodników turystycznych: Kraków oraz Poznań w serii Miasta dla Ciekawych, Okolice Krakowa oraz Zakątki na urlop i weekend w serii Miejsca Magiczne, a także Rodzinne wakacje, Góry dla niecierpliwych oraz książek z serii Polska Lista Przebojów. Jego zdjęcia ukazały się w przewodnikach i albumach.
 
Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.