Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w 2012 roku

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w 2012 roku
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to największy wydawca książek edukacyjnych w Polsce. Rocznie publikuje kilkaset tytułów książkowych i multimedialnych. W ofercie ma ok. 2 500 tytułów.
 
WSiP jako jedyna polska oficyna edukacyjna oferują pełne zestawy (podręczniki, zeszyty ćwiczeń, przewodniki metodyczne, płyty CD) do nauczania ogólnego dla wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także do wychowania przedszkolnego. W ofercie wydawnictwa znajdują się też podręczniki do kształcenia zawodowego, programy nauczania, testy, sprawdziany, repetytoria, kasety audio, programy multimedialne oraz publikacje internetowe. Oficyna wydaje również podręczniki dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i uczniów niesłyszących oraz dla mniejszości narodowych.

W 2010 roku WSiP zmieniły właściciela i zostały wycofane z giełdy. Aktualnie 100% akcji spółki posiada Pahoa Investments (spółka z grupy Advent International). 

Do najważniejszych wydarzeń 2012 roku Oficyna zalicza:

  • przygotowanie i sprzedaż nowych produktów do kolejnego etapu reformy edukacji – klasa 4 szkoły podstawowej i klasa 1 ponadgimnazjalna,
  • rozwój platformy edukacyjnej WSiPnet i rozszerzenie oferty produktów elektronicznych

W 2012 roku Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zanotowały 9,7% wzrost przychodów ze sprzedaży książek do poziomu 248,74 mln zł.  

W roku ubiegłym Oficyna wydała 2501 tytułów, w tym 1549 nowości.

Na koniec ubiegłego roku firma zatrudniała 367 osób.

Kategorie: Edukacja, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.