Bestsellerowa powieść dla młodych kobiet już w lutym w Polsce

Bestsellerowa powieść dla młodych kobiet już w lutym w Polsce
Bestsellerowa powieść dla młodych kobiet już w lutym w Polsce
 
 

Szóstego lutego, ukaże się powieść „Tak blisko” autorstwa Tammary Webber. Książka szturmem podbiła serca czytelniczek na Zachodzie i szybko stała się bestsellerem „New York Timesa” oraz księgarni internetowej Amazon.com, prawa do tłumaczenia sprzedano do piętnastu krajów.

„Tak blisko” to bezpretensjonalna i mądra historia o poszukiwaniu własnej życiowej drogi i potrzebie bliskości. Główna bohaterka, Jacqueline, całe swoje życie podporządkowała chłopakowi. Gdy Kennedy rzuca ją niedługo po rozpoczęciu college’u, do dziewczyny dociera, że studiuje nie tam, gdzie chciała, a dawnym znajomym w ogóle na niej nie zależy. Pewnego wieczora Jacqueline nieomal staje się ofiarą gwałtu. W ostatniej chwili zostaje ocalona przez nieznajomego. Sympatyczny młody mężczyzna imieniem Lucas okazuje się dla Jacqueline jedyną podporą…

Powieść Tammary Webber, choć ubrana w kostium romansu, porusza ważne zagadnienia – temat poczucia winy ofiar gwałtu, problem stalkingu oraz źle pojmowanej lojalności w grupach rówieśniczych. Webber opisuje także podstawowe zasady samoobrony, które powinna znać każda młoda kobieta.

Wydawcą książki jest Wydawnictwo Jaguar. Powieść dedykowana jest czytelnikom w wieku 17+, zwłaszcza młodym kobietom.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.