Wydawnictwo G+J Książki poleca "Farciarę"

Wydawnictwo G+J Książki poleca "Farciarę"
Farciara! Czy na pewno?
Debiutancka powieść Doroty Wachnickiej
 


Życie Natalii – młodej ambitnej prawniczki, poszukującej szczęścia w miłości – niejednokrotnie każe jej dokonywać trudnych wyborów. Czy Natalia zda końcowy egzamin?

Natalia jest załamana, kiedy jej wakacyjny kochanek znika bez słowa nie stawiając się na romantyczną randkę. Dziewczyna niespodziewanie spotyka go pierwszego dnia swojej pracy w międzynarodowej kancelarii prawnej. Jakież jest jej zdziwienie, gdy okazuje się, że Wiktor jest jej… szefem. I, jakby było mało, lekkoduchem, kobieciarzem ceniącym niezobowiązujący seks.

Tak zaczyna się historia młodej i ambitnej prawniczki, która poszukuje  prawdziwej miłości. Czy będzie nią dawny chłopak? A może tajemniczy wielbiciel podpisujący się pod listami inicjałami Gabriela Garcii Márqueza? W podejmowaniu życiowych decyzji Natalia może liczyć na wsparcie przyjaciółek: zwariowanej Kaśki i Hanki, która uważa, że znalazła patent na facetów. Ostatecznego wyboru Natalia będzie jednak musiała dokonać sama.

Rozdarcie między klasycznym dylematem „serce czy rozsądek” zdaje się towarzyszyć Natalii do ostatnich kart romansu: Auto mknęło przez puste jeszcze ulice miasta, a myśli Natalii krążyły wokół spotkania, na które miała lecieć, i tych trzech dni z Wiktorem w Paryżu. „To jakiś obłęd, ten facet panuje nad moim umysłem, w dzień i w nocy. I jeszcze ten wyjazd!”. Wróciła myślami do trzech dni, które spędziła z Wiktorem nad morzem. Na miłych wspomnieniach kładła się cieniem sprawa rzekomego molestowania i nieprzyjemna rozmowa z szefową. Choć Natalia bardzo się starała, rozsądek przegrywał z emocjami, bo nadal nie potrafiła źle myśleć o swojej wakacyjnej fascynacji, a jednocześnie szefie i… przyczynie kłopotów w pracy, analizuje autorka.

„Farciara” to debiutancka powieść Doroty Wachnickiej. Jej akcja dzieje się w świecie korporacji, zagranicznych wojaży, podłych intryg, przelotnych romansów i zdrad. Od Warszawy, przez Paryż, po Rio de Janeiro. Stworzony przez autorkę świat zamieszkują przystojni mężczyźni i ponętne kobiety. Daleko im jednak do ideałów. Żyją szybko, wedle zasady tu i teraz.

Dorota Wachnicka – z wykształcenia psycholog – umiejętnie zapętla losy bohaterów, pokazując zarazem, że nic w życiu nie jest ani proste, ani tym bardziej przewidywalne, zaś rozsądek nie zawsze skutecznie potrafi się upominać o swoje…

O autorce:
Dorota Wachnicka – psycholog. Zawodowo zajmowała się terapią indywidualną i rodzinną. Dla twórczości pisarskiej porzuciła pracę psychoterapeutki. „Farciara” jest jej debiutem literackim. 


Autor fotografii: Mariusz Martyniak

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.