Arthur Dick uczy grać na gitarze

Arthur Dick uczy grać na gitarze
Arthur Dick uczy grać na gitarze

Każdy może grać na tym instrumencie dzięki książce „Gitara dla początkujących. Wyjątkowy i przystępny samouczek do nauki gry (+ CD)”.

Autor nie rzuca czytelników na głęboką wodę. Dba o to, aby, zanim zaczną oni grać, mieli podstawowe informacje o budowie gitary (zarówno akustycznej, jak i elektrycznej). Dick udziela praktycznych porad i wskazówek dotyczących jej strojenia oraz dbania o nią. Wspomagając się zdjęciami i obrazkami, pokazuje: jak prawidłowo trzymać gitarę i kostkę do gry, w jaki sposób układać ręce. Dopiero po solidnym wprowadzeniu autor przechodzi do nauki gry poszczególnych akordów. Co ważne, do każdego ćwiczenia zawartego w publikacji zostały nagrane na płycie CD dwie ścieżki dźwiękowe. Pierwsza jest pełną wersją z partią gitary. Druga nie ma partii gitarowej, aby można było ćwiczyć samodzielnie. Kończąc naukę z książką Dicka, każdy czytelnik będzie już potrafił zagrać prostą piosenkę z prawdziwą solówką.

Na stronie http://www.youtube.com/watch?v=jW90Y-RBJXI&feature=player_embedded
Krzysztof Cyran, znakomity praktyk i teoretyk gry na gitarze oraz pedagog, zdradza tajniki dotyczące podstawowych chwytów, które wszyscy zainteresowani znajdą w podręczniku Dicka.
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.