- Książki dla dzieci i młodzieży
- Czasopisma dla dzieci i młodzieży (ponad 40 tytułów dla czytelników w wieku od 1 do 15 lat)
- Komiksy dla dzieci i dorosłych
- Wysyłkowe kluby książek: Klub Książek Disneya, Klub Książek Kubusia Puchatka
- Gry planszowe
Wydawnictwo od lat współpracuje z najważniejszymi światowymi licencjodawcami, do których należą, m.in. Disney, Mattel, HIT, BBC, Hasbro i Warner. Dzięki temu w ofercie wydawniczej Egmontu znajdują się tytuły z bardzo popularnymi bohaterami takimi jak, np.: Kubuś Puchatek, Noddy, Tomek i Przyjaciele, Bracia Koala, Kucyki Pony, Smerfy, Muminki, Barbie czy Bob Budowniczy.
- Zakup serii książek “Basia” – oficyna kupiła od Wydawnictwa LektorKlett portfolio serii książek “Basia” Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. W 2011 roku wydano nowe tytuły w cyklu, wśród nich były: Basia i kolega z Haiti, Basia i opiekunka oraz dwie książeczki edukacyjne – Basia uczy. Wstęp do liczenia oraz Basia uczy. Wstęp do pisania i czytania. Do oferty wprowadził także audiobooki Basia.
- Książkę maja miesięcznika „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – “Czerwień Rubinu” Kerstin Gier
- Wprowadzenie audiobooków do oferty – w 2011 wydano 22 pozycje, wśród których były klasyczne audiobooki wydawane na płytach CD w formacie audio lub mp3 (tak wydano serię Basia, cykl Hania Humorek, a dla młodzieży Czerwień rubinu i kultową, męską serię Cherub) oraz bogato ilustrowane książki z audiobookiem – na takie zdecydowano się w przypadku książek dla młodszych dzieci z serii Disneya.
- Premierę autorskiego magazynu “Kurier Literacki” – publikacja zawiera treści dotyczące literatury dla dzieci i młodzieży oraz szczegółowe informacje o premierach wydawnictwa.
- Zakup licencji na wydawanie serii książek Star Wars
- Nagrody i wyróżnienia – “Kiedy kiedyś, czyli Kasia, Panjan i Pangór” Jarosława Mikołajewskiego, Wyróżnienie w Konkursie Polskiej Sekcji IBBY – Książka Roku 2011 w kategorii Literatura. “Kiedy kiedyś, czyli Kasia, Panjan i Pangór” Jarosława Mikołajewskiego, Nominacja do Nagrody Przecinek i Kropka 2011 przyznawanej przez Empik. “Pluszaki Rozrabiaki” jako seria produktów (książki, czasopisma, gry planszowe) otrzymały nagrodę główną w kategorii Pisma dla dzieci w 9. edycji konkursu “Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Seria książek “Basia” Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, Wyróżnienie w kategorii Książki dla dzieci w wieku 0-5 lat w 9. edycji konkursu “Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w roku ubiegłym były:
- Bajkoczytacz – maszyna czytająca + wkłady książeczkowe
- 365 bajek Disneya
- książki muzyczne – Auta, Kubuś Puchatek, Ksieżniczki, Disney Baby (9 tytułów)
- Bob Budowniczy “Wielka księga bajek”
- Auta 2 – opowieść filmowa
- Trylogia czasu “Czerwień rubinu”. Kerstin Gier
- Gwiezdne Wojny The Clone Wars “Encyklopedia postaci”
- Trylogia czasu “Błękit szafiru”. Kerstin Gier
- Klub Myszki Miki “Wesoła książeczka z naklejkami”
- Gwiezdne Wojny The Clone Wars “Wielka kolekcja naklejek”
W 2011 roku wydawnictwo Egmont Polska zanotowało przychody ze sprzedaży książek na poziomie 34,16 mln zł, co daje 7,4% spadek w stosunku do roku 2010.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 579 tytułów, w tym 464 nowości. Łącznie sprzedano aż 3 816 037 egz. książek i albumów komiksowych w średniej cenie 8,95 zł za egz.
Artykuły powiązane:
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4
O autorze
Artykuły powiązane
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.