Nagroda im. Filipa Kallimacha

Nagroda im. Filipa Kallimacha
Nagroda im. Filipa Kallimacha
 
 

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała po raz czwarty Nagrody im. Filipa Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji.
Ich celem jest wyróżnienie osób, które w szczególny sposób zapisały się na kartach polskiej oświaty.  Patron nagrody był włoskim humanistą i pisarzem żyjącym w latach 1437-1496. Od lat uznawany jest za symbol najlepszych tradycji wychowawczych w Polsce. Poniżej prezentujemy sylwetki laureatów.
 
Wręczenie Nagród odbyło się podczas Targów Edukacja w Kielcach – 29 marca o godz. 19 w City Core Centrum Biznesu w Kielcach, Al. Solidarności 34.

Nagroda im. Filipa Kallimacha dla prof. Bogusława Śliwerskiego!
Profesorowi serdecznie gratulujemy!
 

 
Przedstawiamy sylwetkę prof. Bogusława Śliwerskiego osoby, która zdobyła wybitne osiągnięcia w sferze edukacji:

 
Badacz współczesnej myśli pedagogicznej, teorii wychowania, polityki oświatowej i edukacji alternatywnej na świecie. Profesor pedagogiki w Katedrze Podstaw Pedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz na Wydziale Pedagogicznym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Odznaczony Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”. W ostatnich latach wydał książki: „Klinika akademickiej pedagogiki” (Impuls), „Podstawowe prawidłowości pedagogiki” (Impuls), „Myśleć jak pedagog” (GWP), „Pedagogika. Subdyscypliny i dziedziny wychowania. Podręcznik akademicki tom 4”, (red., GWP), „Teoretyczne i empiryczne podstawy samowychowania” (Impuls), „Współczesna myśl pedagogiczna. Znaczenia. Klasyfikacje. Badania” (Impuls), „Problemy współczesnej edukacji. Dekonstrukcja polityki oświatowej III RP” (WAiP); „Pedagog w blogosferze: 2008-2009” (Impuls) oraz „Przyrzeczenie harcerskie. Historia. Metodyka. Manipulacje” (Impuls). Prowadzi swój blog www.sliwerski-pedagog.blogspot.com
 
Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.