"Dwa serca anioła" oraz "Pamiętnik Blumki" nominowane do Nagrody Donga

"Dwa serca anioła" oraz "Pamiętnik Blumki" nominowane do Nagrody Donga
„Dwa serca anioła” oraz „Pamiętnik Blumki” zostały nominowane do Nagrody Donga

    

„Dwa serca anioła” to oryginalna graficznie książka duetu Wojciech Widłak & Paweł Pawlak, która opowiada historię chorego na serce Romka. Książka otrzymała już Pióro Fredry – nagrodę przyznawaną podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, a ilustracje do tej edycji zostały dostrzeżone na świecie i pokazane – jako jedyne z Polski –  na prestiżowej wystawie Illustrators Exhibition podczas targów książki dziecięcej w Bolonii.

W „Pamiętniku Blumki”, autorskiej książce Iwony Chmielewskiej, wydanej z okazji 70. rocznicy śmierci Janusza Korczaka, jedna z małych mieszkanek opisuje życie w Domu Sierot prowadzonym przez Starego Doktora. Wzruszający „Pamiętnik Blumki” spodobał się już w Polsce: jury konkursowemu Polskiej Sekcji IBBY, która uhonorowała go tytułem Książka Roku IBBY 2011 w kategorii „książka obrazkowa” oraz w Niemczech: została nominowana do prestiżowej niemieckiej nagrody Der Deutsche Jugendliteraturpreis, a także znalazła się na równie słynnej liście Białych Kruków 2012 Internationale Jugendbibliothek w Monachium.

Konkurs o Nagrodę Donga organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych przy Polskiej Sekcja IBBY. Nagroda przyznawana jest przez dwa zespoły jury – dziecięce i profesjonalne . Celem konkursu jest promocja najbardziej wartościowych książek dla dzieci, ukazujących się na polskim rynku. 
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.