"Zło budzi się wiosną" od środy w księgarniach

"Zło budzi się wiosną" od środy w księgarniach
4 kwietnia trafi do księgarń nowa powieść Monsa Kallentofta, z komisarza Malin Fors w roli głównej, zatytułowana Zło budzi się wiosną.

Wiosenne słońce świeci nad Linköpingiem. Na lazurowym niebie krążą jaskółki, tulipany na straganach cieszą oczy wszystkimi kolorami tęczy. Zmęczeni zimą mieszkańcy wyszli z domów, by przysiąść w ogródkach kawiarnianych na rynku. W jednej chwili ta sielanka zmienia się w koszmar. Ciszę rozdziera przeraźliwy wybuch.

W tym samym momencie, gdy cały dobrze znany świat na zewnątrz wali się w gruzy, komisarz Malin Fors stoi nad trumną swojej matki i próbuje wzbudzić w sobie smutek, którego nie czuje. Nie ma jednak czasu, by się nad tym zastanawiać. W wybuchu zginęły dwie dziewczynki, a ich matka została ciężko ranna. Malin musi poprowadzić śledztwo i znaleźć sprawcę, który być może szykuje kolejny zamach…

Mons Kallentoft, okrzyknięty nowym królem skandynawskiej powieści kryminalnej, urodził się w roku 1968. Dorastał w Linköpingu. Do kariery pisarza dochodził przez pracę w reklamie i dziennikarstwo. Debiutował w roku 2000 powieścią Pesetas, za którą otrzymał nagrodę Katapultpriset, przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich. Potem napisał jeszcze kilka dobrze przyjętych przez krytykę książek obyczajowych. Jego kryminały cieszą się uznaniem krytyków i trafiają na pierwsze miejsca list bestsellerów. Do tej pory nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się: Ofiara w środku zimy, Śmierć letnią porą i Jesienna sonata.

UWAGA!

Mons Kallentoft, okrzyknięty nowym królem skandynawskiej powieści kryminalnej przyjeżdża do Polski. Odwiedzi 3 polskie miasta Warszawę, Poznań i Gdańsk.

Spotka się z czytelnikami:

17.04.2012 (wtorek) w Warszawie, o godz. 18.00 w Empiku Junior przy ulicy Marszałkowskiej
18.04.2012 (środa) w Poznaniu, o godz. 18.00 w Księgarni Powszechnej na Starym Rynku
19.04.2012 (czwartek) w Gdańsku, o godz. 17.00 w Bibliotece Manhattan przy alei Grunwaldzkiej

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.