Muza rozczarowała wynikami

Muza rozczarowała wynikami
 
Muza rozczarowała wynikami. Tegoroczny IV kwartał będzie jednym z najsłabszych w ostatnich latach, gdyż przedświąteczne zamówienia były niższe niż w poprzednich latach. W połączeniu z zaobserwowanymi w I półroczu spadkami związanymi z oczekiwaniem na wprowadzenie wyższej stawki podatku VAT na książki także całego roku nie będzie można zaliczyć do szczególnie udanych – przyznaje szef wydawnictwa Marcin Garliński.

Na poziomie wyniku netto grupa zakończy ten rok na znacznym plusie, na co wpływ będzie miał przede wszystkim zysk ze zbycia udziałów Wilgi (dzięki transakcji firma zanotowała 3,34 mln zł zysku). Przychody grupy spadną m.in. w związku z wyłączeniem z konsolidacji Wilgi. Spadek obrotów zanotuje też Muza.

 
Za akcje Wilgi Muza otrzymała 4,54 mln zł. Oficyna nie zdecydowała
jeszcze, czy pieniądze przeznaczy na skup akcji czy na dywidendę. 

W 2010 r. grupa miała 40,9 mln złotych przychodów i milion złotych zysku netto. Tylko w IV kwartale sprzedaż sięgnęła 18,9 mln zł, a czysty zarobek 3,5mln zł. Od 2007 r. grupa zawsze osiąga zyski w końcówce roku. Najsłabszy okazał się IV kwartał w 2007 r., gdy zysk wyniósł 1,3 mln zł.

Kategorie: Edukacja, Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.