Dla najmłodszych Melomanów

Dla najmłodszych Melomanów
Dla najmłodszych Melomanów

 
Nie ma wątpliwości, że najprzyjemniejsza jest nauka poprzez zabawę. Polskie Wydawnictwo Muzyczne postanowiło w atrakcyjny sposób przybliżyć dzieciom sylwetki dwóch słynnych kompozytorów.
 
Lidia Kućmierz, Frycek opowiada (książka + CD)

Książeczka ta, opierając się na kilku faktach z życia Fryderyka Chopina, w prosty, bezpośredni sposób zapoznaje najmłodsze pokolenie z postacią i muzyką kompozytora. Walorem tej publikacji, który ułatwia jej odbiór, są liczne ilustracje odzwierciedlające klimat i atmosferę XIX-wiecznej Europy. W kilku miejscach pozostawiono białe fragmenty rysunków, aby mali czytelnicy mogli pokolorować je według własnego pomysłu. Do książki dołączony jest audiobook. Każdy rozdział zamyka utwór Chopina wynikający z opowiadania Frycka, co znacznie wzbogaca wiedzę dzieci.

Joanna Wiśnios, Bajka o Mozarcie (książka + CD)

 Jej autorka − Joanna Wiśnios − w żartobliwy sposób przybliża przyszłym melomanom (i nie tylko) postać jednego z największych kompozytorów w dziejach muzyki − Wolfganga Amadeusza Mozarta. Opowiada o perypetiach artysty, począwszy od jego dzieciństwa aż do czasów, kiedy jako kompozytor i wirtuoz osiągnął największe sukcesy. Zadaniem Słowniczka wyrazów nie zawsze zrozumiałych, umieszczonego na końcu książeczki, jest wprowadzenie młodego czytelnika w realia epoki, w której dorastał Mozart. Dzięki dołączonej płycie CD z nagraniem oprawionej muzycznie „Bajki o Mozarcie” jej treść stanie się dla dzieci jeszcze bardziej interesująca.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.