„Kiedy kiedyś…” wyróżnione przez IBBY

„Kiedy kiedyś…” wyróżnione przez IBBY
„Kiedy kiedyś…” wyróżnione przez IBBY!

 

Polska Sekcja IBBY wyróżniła wydane przez Egmont Polska „Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór” Jarosława Mikołajewskiego w konkursie Książka Roku 2011 w dziedzinie literatura.

Od kiedy Kasia sięgała pamięcią, czyli od zawsze, pan Jan był stary, ale nigdy niczego mu nie brakowało. Miał nos, uszy, nogi, ręce. Miał nawet włosy, choć mniej niż tata, Sebastian czy Bartek. A teraz włosów nie miał.

Kiedy kiedyś jest opowieścią, która w prosty i bardzo przystępny sposób oswaja młodego czytelnika z tematem śmierci i odchodzenia. Bez wątpienia zasługuje na uwagę (…), napisana z niebywałą empatią i wrażliwością – napisała w Gazecie Wyborczej Beata Kęczkowska. W sobie tylko znany sposób – poetycko, choć realistycznie, niby zupełnie bezpośrednio, a pięknie – Jarosław Mikołajewski opowiada o śmierci jako o czymś naturalnym, jako o części naszego życia i śmierci. Sugeruje bardziej niż pokazuje ból straty, wydobywa wartość i piękno prawdziwej  przyjaźni.

We wcześniejszych edycjach konkursu Egmont został uhonorowany Nagrodą Literacką Polskiej Sekcji IBBY KSIĄŻKA Roku m.in. w 2009 roku za książkę Ewy Nowak „Bardzo biała wrona”.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.