Wydarzenia towarzyszące wydaniu książki "Jazzowisko Trójmiasta"

Wydarzenia towarzyszące wydaniu książki "Jazzowisko Trójmiasta"
Przed nami dwa wydarzenia towarzyszące wydaniu książki „Jazzowisko Trójmiasta. Historia jazzu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie 1945-2010” Stanisława Danielewicza:
 
10 grudnia od 14:00 do 17:00 w Centrum Handlowym „Manhattan” w Gdańsku (ul. Grunwaldzka 82) odbędzie się koncert jazzu tradycyjnego i swingu w wykonaniu muzyków Jazzowiska.
Tego dnia zostaną również zaprezentowane zdjęcia zamieszczone w książce „Jazzowisko Trójmiasta…”, których autorką jest Alicja Kubica. Będzie to także okazja do zdobycia autografu autora publikacji – Stanisława Danielewicza.
 
18 grudnia o godz. 19:00 w Dworku Sierakowskich w Sopocie (ul. Czyżewskiego 12) odbędzie się koncert Alicji Kubicy z towarzyszeniem muzyków Jazzowiska. Wystąpią m.in. Edward Rykaczewski oraz Zbigniew Szymaniak. W Dworku Sierakowskich obecny również będzie autor książki – Stanisław Danielewicz.

,,Jazzowisko Trójmiasta…” to niewątpliwie cenna publikacja na polskim rynku wydawniczym. Żaden pisarz nie stworzył dotąd książki, która obszernie opisywałaby środowisko jazzowe Gdyni, Gdańska i Sopotu.

Chociaż książka ta jest efektem wieloletnich badań, to jednak błyskotliwy sposób przekazu odbiega od typowych opracowań naukowych i monotonnych studiów specjalistycznych. To nie jest tylko chronologiczna opowieść o uczestnikach Jazzowiska, ale swego rodzaju niezwykła tkanina. Autor splótł ją misternie z faktów historycznych oraz prasowych recenzji płyt, wywiadów z muzykami, sprawozdań z koncertów w klubach i podczas festiwali.

Bogactwo i różnorodność przywoływanych materiałów źródłowych pozwalają czytelnikowi zaoszczędzić czasu na wertowanie ogromnej liczby gazet zarówno muzycznych, jak i lokalnych w poszukiwaniu wiadomości o trójmiejskim jazzie od 1945 do 2010 roku.

Niewątpliwym atutem książki są zdjęcia m.in. uczestników Jazzowiska, artykułów przywoływanych w tekście, a nawet programów i afiszy koncertowych. Rozbudowany spis treści oraz indeks nazwisk umożliwiają szybkie odnalezienie potrzebnych informacji. 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.