"Alicja w Krainie Czarów" już w księgarniach

"Alicja w Krainie Czarów" już w księgarniach
Zajrzyj już do księgarni…
Zniknij Kota z Cheshire, niech zostanie sam jego uśmiech…

Alicja w Krainie Czarów
na podstawie oryginału Lewisa Carrolla
historia opowiedziana przez Bogumiłę Kaniewską

 

Pewnego sennego, gorącego popołudnia nad brzegiem rzeki mała Alicja z niedowierzaniem ujrzała białego królika wskakującego do swojej norki. W kieszonce kamizelki Królik miał zegarek na łańcuszku. A to niezwykłe! Pobiegała za nim.

I wtem… znalazła się w Krainie Czarów, gdzie nic nie jest przewidywalne, a wszystko może się zdarzyć.

Każda kolejna strona książki, pięknej jak album malarski, to nowe doświadczenie Alicji z nieistniejącego świata. Dodatkowo jest tam mnóstwo zaskakująco ukrytych niespodzianek: tajemne drzwi, niezwykłe medaliony, listy, wskazówki, przestrogi oraz nagle znikający i pojawiający się Kot z Cheshire, który uśmiecha się niewiadomo dlaczego.

Spotkanie pierwsze

Opowieść o ukrytym świecie Alicji na podstawie klasycznej historii to nowe i wyjątkowe podejście do dziecięcej literatury. To pierwsze spotkanie z bohaterką, która powróci do czytelnika jeszcze wielokrotnie w przyszłości. Format książki narzuca sposób jej czytania, zaskakujące elementy wymagają ich otwarcia i zbadania, a wszystko to zachęca do zagłębienie się w opowieści. Wzbogaca treść i pokazuje drogę do Krainy Czarów. Niezwykłe, dynamiczne ilustracje chorwackiego rysownika Zdenka Bašića zmuszają do przyjrzenia się każdemu detalowi obrazu. Jego magiczny świat wciąga, a portret Alicji nie może być inny.
 
Autor ilustracji

Zdenko Bašić chorwacki grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych, zdobywca wielu nagród artystycznych. Specjalizuje się
w ilustrowaniu prasy i książek dziecięcych. Jest kostiumologiem i scenografem w Teatrze Merlina w Zagrzebiu.
 
Jest też książka w książce. Kto jest kim w Krainie Czarów przedstawi najważniejsze postaci: Kapelusznika, Zająca Marcowego, Królową Kier, Susła i innych. A także ważne fakty-niefakty, rady-nierady. Nie ma tu mapy, bo w tej krainie nic nie znajduje się tam, gdzie powinno.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.