Wreszcie tańsza twarda oprawa

Wreszcie tańsza twarda oprawa
 
Wreszcie tańsza twarda oprawa

Polscy wydawcy nie będą już musieli zmagać się z dylematem, czy książki drukować w bardziej cenionej przez czytelników, a droższej w produkcji, oprawie twardej, czy miękkiej, której wytworzenie kosztuje wprawdzie mniej, spotyka się jednak z mniejszym uznaniem czytelników. Jednym słowem – lepsze już nie musi być droższe.
Według badań drukarni CPI Moravia Books, należącej do największego producenta książek jednobarwnych w Europie, czyli holdingu poligraficznego CPI Group, książki w oprawie twardej mają w Polsce tylko 23-proc. udział w rynku wydawniczym. Odmienna sytuacja jest w Czechach, gdzie książki w oprawie twardej to aż 60 proc. produkcji, w Niemczech ponad 40 proc., we Francji 36 proc., a w Austrii aż blisko 85 proc.
Dlatego właśnie firma, po dogłębnym przeanalizowaniu zapotrzebowania na polskim rynku, przygotowała promocję pod hasłem „Twarda oprawa w miękkiej cenie”. Jako korzyści wynikające z promocji wymieniane są: nowa jakość – wyróżnienie książek elegancką oprawą twardą, niska cena, porównywalna z ceną oprawy miękkiej oraz krótki czas realizacji.
– Jednym z ważniejszych powodów różnic na rynkach książki w Polsce i innych krajach europejskich jest dość istotna różnica w cenie opraw. W Polsce oprawy twarde szyte są nićmi, co nie pozwala na tzw. potokowe procesy oprawiania. Tymczasem drukarnie CPI powszechnie i skutecznie stosują oprawę bezszyciową dla opraw twardych, co przyśpiesza czas wykonania i faktycznie obniża koszty produkcji – wyjaśnia Paweł Sławatycki, dyrektor handlowy drukarni. Dodatkowo CPI, jako firma eksportująca, wystawia faktury ze stawką VAT 0 proc., gdyż jest to Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów (WDT).
Oferta CPI udowadnia, że w cenie jednostkowej 2,28 zł/egz. można wydrukować książkę w formacie bloku 12,5 x 19,0 cm o objętości 256 stron dla nakładu 10 tys. egz. W cenie zawarto druk jednobarwny na papierze 55 g vol. 2,3 z czystymi wyklejkami, oklejkę czterobarwną CMYK kaszerowaną folią błysk, oprawę z zaokrąglonym grzbietem, kapitałką i tekturą 1,5 mm. Cena zawiera dostawę do magazynu w centralnej Polsce.
Pytany o możliwe odstępstwa od opisanego powyżej standardu Paweł Sławatycki odpowiada: – Istnieje oczywiście możliwość wydrukowania książek na innym papierze i w innej objętości. Ponadto proponujemy opcje dodatkowe: jak folia matowa, lakier punktowy UV, złocenie okładki czy tasiemkę. Na podstawie naszej oferty można samodzielnie dokonać obliczeń kalkulacyjnych, dla pewnych objętości i nakładów. Oczywiście to nie znaczy, że produkujemy tylko książki w twardej oprawie i w jednym formacie. U nas każdy ma możliwość wydrukowania niepowtarzalnej książki zgodnie z własną inwencją. Zarówno w oprawie twardej, jak i broszurowej czy zintegrowanej, w różnych formatach i grubościach, na różnych gatunkach papieru.
Polskie oficyny są dla czeskiej drukarni ważnym partnerem, wśród jej klientów znajduje się wiele firm. W 2009 roku zostało otwarte biuro w Krakowie. Drukarnię CPI Moravia Books reprezentują u nas Elżbieta Talar i Włodzimierz Wisła.
Więcej informacji na temat promocji „Twarda oprawa w miękkiej cenie” można uzyskać pod adresem biura w Krakowie: ul. Cegielniana 4 A, I piętro, lokal 16 i 17, tel. : (12) 292 80 57 czy w Warszawie: tel.: 507 130 753, a także na http://polish-cz.cpibooks.com/files/2011/07/hardcover-in-soft-price.pdf .
(MB)
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.