Premiera bestsellerowej autobiografii George’a W. Busha już 11 września!

Premiera bestsellerowej autobiografii George’a W. Busha już 11 września!
 
„Kluczowe decyzje” to niezwykły zapis dwóch kadencji 43. prezydenta USA. George W. Bush zaprasza czytelnika do zaskakująco szczerej podróży po kluczowych decyzjach swojego życia. Towarzyszymy mu m.in. w biurze gubernatora stanu Texas w trakcie „gorączkowej nocy elekcyjnej” w 2000 roku, gdy został wybrany na urząd prezydenta USA, w pierwszych godzinach po największym ataku na Amerykę od czasu Pearl Harbor, w chwilach poprzedzających atak na Irak czy podczas podejmowania historycznych – i niekiedy kontrowersyjnych – decyzji w związku z kryzysem finansowym, huraganem Katrina, wojną w Afganistanie i innymi wydarzeniami, które wpłynęły na oblicze pierwszej dekady XXI wieku.
Bush szczerze i bezpośrednio pisze o swoich sukcesach i błędach, ale także osiągnięciach w zakresie reformy systemu edukacji, walki z HIV i AIDS w Afryce i obrony kraju przed kolejnymi atakami terrorystycznymi.
Dzieli się z czytelnikami intymnymi szczegółami ze swojego życia osobistego – decyzją o zaprzestaniu picia, odkrywaniem wiary, relacjami z najbliższymi…
 
„Kluczowe decyzje” zaskoczą zarówno zwolenników, jak i krytyków George’a W. Busha. Zmieniają bowiem ocenę jednego z najbardziej brzemiennych w skutki okresów Ameryki oraz człowieka będącego w centrum tych wydarzeń.
Książka, która w USA ukazała się 9 listopada 2010 roku, natychmiast wskoczyła na listy bestsellerów. Na szczycie zestawienia „New York Timesa” pozostawała pięć tygodni, osiągając sprzedaż 2 mln egzemplarzy. To sześć razy więcej niż wspomnienia Billa Clintona!
 
W Polsce książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Akcent.
ISBN: 978-83-62180-53-0 | liczba stron: 500 | tłum.: Patrycja Pietrzak, Wojciech Grzelczak | oprawa: twarda

Więcej: www.wydawnictwoakcent.pl 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.