Czwarta edycja konkursu „Książka Historyczna Roku”

Czwarta edycja konkursu „Książka Historyczna Roku”
Na mocy trójstronnego porozumienia podpisanego w lipcu 2007 r., Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Radio i Telewizja Polska ogłosiły coroczny konkurs „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego. Nagroda w konkursie „Książka Historyczna Roku” przyznawana jest w dwóch kategoriach:

– najlepsza książka naukowa opisująca losy Polski i Polaków w XX wieku

– najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku

 

Laureaci nagrody im. Oskara Haleckiego zostaną wyłonieni w trzech etapach. W pierwszym etapie powołane przez organizatorów sześcioosobowe jury wybierze spośród nadesłanych książek te, które spełniają wymagania określone w regulaminie.

W drugim etapie jury wybierze do 10 książek z każdej kategorii. W trzecim etapie konkursu jurorzy i czytelnicy wybiorą swoich zwycięzców. Od 1 do 31 października br. czytelnicy w drodze internetowego głosowania wybiorą najlepsze książki w dwóch kategoriach. Laureaci otrzymają statuetki i nagrody pieniężne. Fundatorami nagród są: Telewizja Polska, Polskie Radio oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Do konkursu mogą być zgłaszane książki wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia 2010 r. a 15 czerwca 2011 r. Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania książek do IV edycji konkursu są: wydawnictwa i rektorzy wyższych uczelni. Każdy wydawca ma prawo zgłosić do trzech tytułów książek, rektor wyższej uczelni uniwersyteckiej – jedną książkę.

Warunkiem prawidłowego zgłoszenia do konkursu jest wysłanie do 16 sierpnia br. na adres Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa) 2 egzemplarzy danej książki wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym, stanowiącym załącznik do regulaminu konkursu. 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.