Mamania prezentuje: "Polityka karmienia piersią. Ideologia, biznes i szemrane interesy"

Mamania prezentuje: "Polityka karmienia piersią. Ideologia, biznes i szemrane interesy"
Co 30 sekund na świecie umiera dziecko, które zachorowało, ponieważ nie było karmione piersią, lecz otrzymywało z butelki mleko w proszku lub inny produkt, stwarzający ryzyko dla zdrowia.
 
„To nie jest poradnik laktacyjny dla mam. Tę książkę czyta się jak kryminał!” – pisze Newsweek Polska. Wkrótce na stronach pisma ukaże się również wywiad z autorką książki, Gabrielle Palmer.

Inspirująca jak „NO LOGO” i poruszająca jak „Fast Food Nation”, „Polityka karmienia piersią” ujawnia fundamentalne znaczenie karmienia niemowląt dla zdrowia publicznego w XXI wieku.

W swojej świetnie udokumentowanej książce Gabrielle Palmer opisuje wyrafinowane techniki, które stosują wielkie korporacje w celu przekonania rodziców, by odwrócili się od karmienia piersią. Żądza zysku firm produkujących żywność dla niemowląt w sposób systematyczny podważa pewność siebie matek i ich wiarę w zdolność wykarmienia piersią swoich dzieci.

„Polityka karmienia piersią” prezentuje radykalnie nowe spojrzenie na sprawę, która dotyczy nie tylko matek, lecz wszystkich członków naszego społeczeństwa: mężczyzn i kobiet, rodziców i bezdzietnych, starych i młodych.
 
www.mamania.pl

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.