Całun. Kwestia wciąż otwarta

Całun. Kwestia wciąż otwarta
 
 
NOWOŚĆ
 

Bruno Barberis, Massimo Boccaletti
CAŁUN. Kwestia wciąż otwarta

Jak to się dzieje, że to sławne Płótno nieustannie przyciąga powszechną uwagę? Co przedstawia widniejący na Całunie obraz? Kim był owinięty nim Człowiek?
Autorzy tej pasjonującej książki przyjmują wobec Całunu
postawę, jaką powinien mieć każdy, kto staje wobec tajemnicy. Powodują nimi ciekawość oraz pragnienie poszukiwania prawdy.
W tym duchu przechodząc przez całą historię Świętego Płótna oraz ukazując, co na dzień dzisiejszy udało się
odkryć z jego tajemnicy, starają się udzielić odpowiedzi na
zadawane od stuleci pytania.
Publikację wzbogacają liczne zdjęcia oraz dodatek zawierający refleksje cenionych syndonologów na temat tego, jak spotkanie z Całunem zmieniło ich życie. Ponadto do książki została dołączona wkładka przedstawiająca wizerunek Człowieka z Całunu (negatyw
i pozytyw) wraz z dokładnym opisem śladów, które świadczą o nadzwyczajnych dziejach Płótna. 

Bruno Barberis,
wykładowca fizyki matematycznej na Uniwersytecie Turyńskim, od 1975 r. zajmujący się badaniami nad Całunem, dyrektor naukowy Międzynarodowego Centrum Syndonologii w Turynie, członek Komisji ds. Całunu Diecezji Turyńskiej, autor licznych publikacji o tej relikwii.
Massimo Boccaletti, adwokat, wieloletni sprawozdawca gazety „La Stampa” w Turynie, przewodniczący Zespołu Sprawozdawców Piemonte Val d’Aosta, zafascynowany medycyną i religią. Współautor książki poświęconej Bractwu Całunu.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.