Wydawnictwa Komunikacji i Łączności w 2010 roku

Wydawnictwa Komunikacji i Łączności w 2010 roku
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności rozpoczęły działalność 1 stycznia 1949 r. jako Wydawnictwa Komunikacyjne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Po nacjonalizacji -1 stycznia 1951 r. – zostały przekształcone w Przedsiębiorstwo Państwowe Wydawnictwa Komunikacyjne. 1 stycznia 1961 r. – w związku z rozszerzeniem zakresu tematycznego – wydawnictwa przyjęły nazwę Wydawnictwa Komunikacji i Łączności ( skrót WKŁ) oraz nowe logo obowiązujące do chwili obecnej. W 1994 r. zawiązała się spółka pracownicza, która w tym roku doprowadziła do prywatyzacji wydawnictw. Wszystkie zobowiązania wobec Skarbu Państwa zostały uregulowane do 2003 r. Właścicielami firmy są obecni i byli pracownicy wydawnictw. Firma zatrudnia 22 osoby.

 
WKŁ to doświadczony wydawca fachowych publikacji dla ludzi nauki, studentów, praktyków w zawodzie, hobbystów i miłośników motoryzacji, lotnictwa, drogownictwa, elektroniki i telekomunikacji – zarówno historii tych dziedzin, jak i dnia dzisiejszego.  

W 2010 roku tradycyjnie dobrze sprzedawały się poradniki motoryzacyjne dotyczące popularnych marek samochodów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się publikacje dotyczące drogownictwa i inżynierii lądowej inżynierii lądowej, w tym długo nowe wydania „Inżynierii ruchu”, „Głębokie wykopy”. Oficyna rozpoczęła wydawanie podręczników dla zawodu „Technik pojazdów samochodowych”. Pierwszy z podręczników „Silniki samochodowe” spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Ukazały się kolejne podręczniki: Silniki samochodowe cz. 2, Podstawy konstrukcji maszyn,
Podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych, Bezpieczeństwo pracy w warsztacie samochodowym
.

W 2010 roku Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zanotowały przychody ze sprzedaży książek na poziomie 4,05 mln zł, co daje 6,9% spadek w stosunku do roku 2009.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 58 tytułów, w tym 33 nowości. łącznie sprzedano 102 000 egz. książek.

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.