Wydawnictwo Vesper poleca – "Attyla. Nadciągająca burza"

Wydawnictwo Vesper poleca – "Attyla. Nadciągająca burza"
Attyla. Nadciągająca burza
William Napier

 

O książce :

William Napier jest autorem dwóch powieści historycznych. Mieszka w Wiltshire w Anglii i wiele podróżuje. Obecnie pracuje nad ostatnią książką  trylogii o Attyli.
 
„William Napier ma niezwykły talent przekształcania krwawego chaosu starożytnej historii w siłę napędową fascynujących powieści”.
– Tom Holland, autor Rubiconu i Persian Fire

„Pochłaniająca książka… mrożąca krew w żyłach opowieść o młodości Attyli pełna epickiego rozmachu, krwawych bitew i znośnej dawki historii oraz ekscytujących romantycznych interludiów”.
– „Daily Mail”

„Jeśli uważacie, że nie lubicie książek historycznych, nie czytaliście Williama Napiera”.
– „The Times”

Rok 441 n.e.
Cesarstwo rzymskie, choć chyli się ku krwawemu upadkowi, nie legło jeszcze w gruzach. Skarbiec jest pusty, legiony przetrzebione, a cesarze są w najlepszym przypadku niezdolnymi do sprawowania władzy próżniakami. Ale germańskie plemiona Wizygotów i Wandali osiedlają się spokojnie w granicach cesarstwa, nie prowadząc z nim wojen. Do upadku tysiącletniego kolosa przyczyni się inne plemię: plemię z dalekiego wschodu, zjednoczone po raz pierwszy pod berłem jednego wodza.

Attyla wrócił do swego ludu. Skazany przez stryja na wygnanie przez trzydzieści lat wędrował po stepach, pielęgnując w sobie żądzę zemsty i wielkie ambicje. Wygnanie dobiegło końca. Attyla wraca, by przejąć władzę wszelkimi dostępnymi środkami.

Ale ambicje Attyli sięgają o wiele dalej niż władza nad własnym ludem. Chce zjednoczyć wszystkie klany Hunów, zamieszkujące dzikie ostępy Scytii, i wykuć z nich jedną potężną armię. Dopiero wtedy, trzymając w ręku niewyobrażalną potęgę, zwróci się przeciwko chwiejącemu się w posadach cesarstwu.

Powieść Nadciągająca burza jest drugim tomem burzliwej trylogii Williama Napiera, mówiącej o wojnie, potędze i przeznaczeniu. Rozgrywa się na nieskończenie wielkich równinach Środkowej Azji, w górach Chin i u granic cesarstwa rzymskiego. Tu, nad brzegami Dunaju, azjatyckie plemiona będą zbierać siły do ostatecznej rozprawy z cesarstwem. A Attyla stanie twarzą w twarz z przyjacielem z dzieciństwa, „ostatnim Rzymianinem” Gajuszem Flawiuszem Aecjuszem.

Polecamy także tom I
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.