Sookie musi walczyć o życie

Sookie musi walczyć o życie
Sookie musi walczyć o życie…

 

Powieści o kelnerce-telepatce Sookie Stackhouse to wspaniałe historie z amerykańskiego Południa zaludnionego barwnymi postaciami: ludźmi, czarownicami, wróżkami, wampirami, wilkołakami i zmiennokształtnymi. Niektóre z nich to istoty dobre, wiele jednak nastaje na życie innych, zarówno w nocy, jak i w dzień.

Definitywnie Martwy ukazuje się już dziś 26 stycznia w Wydawnictwie Mag

Sookie nie posiada zbyt dużej rodziny, ze smutkiem więc przyjęła wiadomość o śmierci jednej z najbliższych krewnych. Dodatkowo, zaskoczyła ją nowina, że kuzynka Hadley, bliska faworyta wampirzej królowej z Nowego Orleanu, również stała się wampirzycą, toteż właściwie… już wcześniej w zasadzie nie żyła. Teraz jednak Hadley umarła śmiercią ostateczną i nieodwracalną, pozostawiwszy w spadku wszystkie swoje dobra właśnie Sookie. Sookie jedzie do wampirzej stolicy odebrać dziedzictwo i natychmiast naraża się na niebezpieczeństwo. Ktoś najwyraźniej nie chce, by zbyt dokładnie drążyła przeszłość kuzynki, a wśród otrzymanych rzeczy najprawdopodobniej znajduje się coś, czego wszyscy szukają. Sookie zatem znów jest w niebezpieczeństwie – tym razem zagrażają jej nie tylko wampiry, lecz także wilkołaki, które widocznie zapomniały, że dziewczynę mianowano przyjaciółką stada. Sookie musi walczyć o życie…

Seria o Sookie Stackhouse stała się podstawą do kultowego serialu Czysta Krew emitowanego w Polsce od lutego 2009 na kanale HBO. Twórcą serialu jest laureat Oscara Alan Ball, zdobywca nagrody Emmy, Oscara za „American Beauty” i pomysłodawca kultowej produkcji „Sześć stóp pod ziemią”. Serial osiągnął gigantyczny sukces i otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. Pierwszy sezon był  najlepiej oglądany serialem HBO również w Polsce. Główną rolę Sookie Stackhouse gra laureatka nagrody Akademii Anna Paquin. Serial emitowany jest w ponad 10 krajach świata. Charlaine Harris podpisała kontrakt na ekranizację 4 powieści. Obecnie HBO emituje 3. sezon, nakręcony na podstawie 3. książki pt. Klub Martwych.

 
W Polsce wydano:
Martwy aż do zmroku
U martwych w Dallas
Klub Martwych
Martwy jak zimny trup
Martwy dla świata
Definitywnie martwy
(zapowiedź 26 stycznia 2011)

PATRONAT: CZWÓRKA, WP.PL, DLALEJDIS.PL
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.