Empik znów nie płaci?

Empik znów nie płaci?
 
Poniżej publikujemy treść listu Polskiej Izby Książki do Prezesa Empiku Marka Minkiewicza złożony w dniu 8 grudnia b.r..

Sz. P.
Marek Minkiewicz
Prezes Zarządu Empik

Szanowny Panie Prezesie,
 
Do PIK dotarły informacje od wielu wydawców o zaprzestaniu regulowania wymagalnych zobowiązań przez sieć Empik. Informacje te są tym bardziej niepokojące, że w tym samym okresie ubiegłego roku, sieć Empik wstrzymywała płatności do dostawców przez cały grudzień. Powtórzenie tego scenariusza wskazuje na próbę wprowadzenia niezgodnego z umowami zwyczaju, który nie znajduje akceptacji w środowisku.

Zablokowanie płatności w najlepszym okresie sprzedaży tuż przed końcem roku naraża dostawców na długookresowe perturbacje. Właśnie w tym okresie powstają założenia dotyczące współpracy pomiędzy wydawnictwami a drukarniami na kolejny rok, a także, co ważniejsze, wiele firm odnawia linie kredytowe, co jest bardzo istotnym czynnikiem decydującym o kondycji finansowej w całym kolejnym roku.

Mając w pamięci złożone przez Pana obietnice podczas spotkania z przedstawicielami rady PIK 30 sierpnia 2010 dotyczące dochowania terminowych płatności, wyrażamy naszą nasze nadzieje, że braki płatności w ubiegłym tygodniu były tylko i wyłącznie przypadkowym zbiegiem okoliczności, a decyzje dotyczące realizacji dalszych przelewów w tym i kolejnych tygodniach będą zgodne z podpisanymi umowami. 

Z poważaniem

Piotr Marciszuk
Prezes Polskiej Izby Książki

Aldona Zawadzka
Wiceprezes Polskiej Izby Książki

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.