deDOMO – nowa inicjatywa edukacyjno-wydawnicza

deDOMO – nowa inicjatywa edukacyjno-wydawnicza

deDOMO – nowa inicjatywa edukacyjno-wydawnicza
Angielski dla rodziców

Wielu rodziców chciałoby pomóc dzieciom w nauce, języka, ale nie wiedzą jak. Inicjatywa edukacyjna deDOMO to pierwszy projekt wydawniczy i szkoleniowy stworzony od początku z myślą o nich. Twórcy deDOMO, dr Grzegorz Śpiewak, anglista i metodyk z wieloletnim doświadczeniem i Marek Jannasz, wydawca publikacji edukacyjnych, jak również współpracujący z nimi autorzy, redaktorzy i konsultanci, sami są rodzicami i właśnie dla rodziców stworzyli pierwszą serię publikacji do nauki angielskiego w domu.

Nowatorska metoda deDOMO opiera się na prostym spostrzeżeniu, że to w domu codziennie nadarzają się dziesiątki powtarzalnych okazji, które można świetnie wykorzystać do nauki języka. Wpisuje się w najnowsze trendy w wychowaniu dzieci, nawiązując do coraz popularniejszego tzw. slow parenting czyli rodzicielstwa, które stawia na rodzinną bliskość i naturalny rozwój dzieci, a nie edukacyjny wyścig.

Partnerem akademickim projektu jest British Council Polska, edukacyjnym Uniwersytet Dzieci, a wydawniczym Lingo. Metodykę „Angielskiego dla rodziców” doceniło Ministerstwo Edukacji Narodowej, które wraz z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji przyznało projektowi certyfikat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009.

„Rodzice mają ogromny wpływ na to, jak ich dzieci uczą się języków – potwierdza Tony O’Brien, dyrektor British Council Polska. – Najważniejsze jest, by zachęcili dzieci do używania języka i do zabawy nim. I nie muszą mówić perfekcyjnie po angielsku, nie muszą mieć akcentu królowej angielskiej ani wykształcenia pedagogicznego.”

Więcej o metodzie i serii publikacji „Angielski dla rodziców”: http://www.dedomo.pl/

 

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.