Leo Kessler "Afrika Korps"

Leo Kessler "Afrika Korps"
Leo Kessler

AFRIKA KOPRS
PUSTYNNE PANTERY
 
 
 
Batalion Szturmowy SS WOTAN zostaje przerzucony do Afryki. Żołnierze mają za zadanie wsparcie AFRIKA KORPS i zdobycie Aleksandrii, która znajduje się w rękach Brytyjczyków.
Nieoczekiwanie ich plan zmienia się całkowicie. Generał Rommel, sławny Lis Pustyni, okazuje się niechętny nowoprzybyłemu batalionowi i wyznacza mu samobójczą misję przez tysiące kilometrów pustynnego piekła…
Żołnierze WOTANA wiedzą, że nie czeka tam na nich nic dobrego, jednak nie zdają sobie sprawy, że wszystko może pójść aż tak źle…

BATALION SZTURMOWY SS to nowy cykl powieści ukazujący nieznane oblicza II wojny światowej.
Leo Kessler był czołgistą podczas II wojny światowej. Napisał kilkadziesiąt książek beletrystycznych i fachowych przetłumaczonych na wiele języków.

Fragment z okładki
– Mamy przypuścić niespodziewany atak na tyły nieprzyjaciela. Jeśli nasza misja zakończy się sukcesem, nic już nie stanie na przeszkodzie, by feldmarszałek Rommel odniósł decydujące zwycięstwo nad Anglikami! Atak WOTANA ma być sygnałem do rozpoczęcia powstania dla egipskiego ruchu oporu. Powstańcy w całym kraju czekają tylko na odbicie Aleksandrii z rąk brytyjskich, by ruszyć z bronią w ręku! Czy są jakieś pytania?
– Tak, panie majorze! – odezwały się ochocze głosy. – KIEDY ATAKUJEMY?
Von Dodenburg omiótł wzrokiem młode twarze świeżo upieczonych esesmanów, ożywione nieodpartym pragnieniem chlubnego zwycięstwa. Gorzki żal ścisnął mu gardło.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.