"Warszawa Fryderyka Chopina" już w księgarniach

"Warszawa Fryderyka Chopina" już w księgarniach
W związku z przypadającą w tym roku z 200. rocznicą urodzin Fryderyka Chopina Dom Wydawniczy REBIS prezentuje Państwu publikację WARSZAWA FRYDERYKA CHOPINA, autorstwa Barbary Niewiarowskiej. Książka właśnie trafia do księgarń.

Warszawa to miasto młodego Fryderyka Chopina, w którym spędził połowę swego życia. Tu się kształcił i koncertował. Wiele z tych miejsc ocalało z wojennych zniszczeń. Zarówno o nich, jak i o tych, których już nie ma, opowiada ta niezwykła książka. Za pomocą cytatów i unikatowych ilustracji publikacja przypomina miasto, które dwa wieki temu ukształtowało Fryderyka Chopina. Czytelnik może zanurzyć się w atmosferę miasta, które mogło stac się „trzecia stolicą” Imperium Rosyjskiego, a które konsekwentnie wybierało wolność. Korzystając z fascynujących źródeł, książka dowodzi,

iż ta właśnie tęsknota za wolnością wpłynęła na osobowość Chopina. Twórczość Fryderyka Chopina pozostawiła niezatarty ślad w tożsamości miasta. W niniejszej publikacji przytoczono przykłady starań o godne upamiętnienie w polskiej stolicy postaci Fryderyka Chopina.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.