LektorKlett podsumował 2009 rok

LektorKlett podsumował 2009 rok
Wydawnictwo LektorKlett sp. z o.o. rozpoczęło działalność w roku 1991 w Poznaniu jako Wydawnictwo Lektor. Od początku specjalizowało się w publikacji, imporcie i dystrybucji materiałów do nauczania języków obcych. W roku 1998, w związku z objęciem części udziałów w spółce przez Wydawnictwo Ernst Klett ze Stuttgartu, firma zmienia nazwę na Wydawnictwo LektorKlett.

LektorKlett wydaje podręczniki do nauki języka niemieckiego dla wszystkich typów szkół i poziomów nauczania wraz z szeroką gamą materiałów uzupełniających. Oferuje też podręczniki do nauki języka hiszpańskiego.

 
Drugim filarem oferty Wydawnictwa jest popularna w Polsce i w wielu krajach Europy seria materiałów do samodzielnej nauki języków obcych – PONS (w charakterystycznych zielonych okładkach). W skład serii wchodzą kursy językowe, gramatyki, rozmówki, a także dwujęzyczne słowniki.
 
Nabierającą na znaczeniu linią tytułów są publikacje okołoedukacyjne dla dzieci i młodzieży. Książki dla młodszych czytelników, którym przyświeca hasło „Nuda stop!”, pomagają stawiać pierwsze kroki w poznawaniu liter i cyfr, uczyć języków czy tłumaczyć dzieciom świat wokół nich. Wydawnictwo LektorKlett lansuje charakterystycznych bohaterów tych publikacji: Basię, Myszkę Franciszkę i Królika Ignacego oraz Kruczka Skarpetkę. Na kolejnych etapach edukacji, publikacje wydawnictwa – w tym liczne repetytoria – uzupełniają programy szkolne i wreszcie pozwalają przygotować się do kolejnych egzaminów.

Wydawnictwo oferuje także szeroką gamę specjalistycznych publikacji lingwistycznych pochodzących z innych wydawnictw należących do Grupy Klett m. in. Difusión i Ernst Klett Sprachen.


Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2009 roku były:

  • Podręczniki: Magnet, Direkt, Team Deutch
  • Wir; repetytorium maturalne Direkt,
  • Słowniki obrazkowe PONS,
  • seria Basia,
  • Alphabet Book for Kids,
  • Mój pierwszy alfabet

W 2009 roku Wydawnictwo LektorKlett zanotowało 7,6% wzrost przychodów ze sprzedaży książek, które wyniosły 23,46 mln zł.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 251 tytułów, w tym 109 nowości. Łącznie sprzedano 1 218 193 egz. książek w średniej cenie 19,26 zł za egz.
 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.