Läckberg wyprzedziła Grishama i Mankella

Läckberg wyprzedziła Grishama i Mankella
Läckberg wyprzedziła Grishama i Mankella!
Drugi tom bestsellerowej sagi królowej szwedzkiego kryminału już w księgarniach!

Kaznodzieja
Akcja drugiej powieści kryminalnej Camilli Läckberg, tak jak poprzedniej, rozgrywa się we Fjällbacka, małej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji.
Pewnego letniego ranka mały chłopiec podczas zabawy w wąwozie nieopodal Fjällbacka znajduje nagie zwłoki młodej dziewczyny. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede stają przed skomplikowaną zagadką. Okazuje się bowiem, że pod ciałem dziewczyny leżą szkielety dwóch innych kobiet, które zaginęły przed dwudziestu pięciu laty…

CAMILLA LÄCKBERG – jedna z najciekawszych współczesnych szwedzkich pisarek (6. miejsce na liście najlepiej sprzedających się powieściopisarzy w Europie w 2009 r. opublikowanej przez The Bookseller*!), autorka popularnej sagi kryminalnej (ponad 5 mln sprzedanych egzemplarzy!), wymieniana obok Lizy Marklund i uznawana za „nową królową skandynawskiego kryminału”.
Seria o Fjällbace stała się olbrzymim sukcesem czytelniczym w całej Europie. Książki Läckberg nie ograniczają się jedynie do intrygi kryminalnej, to również doskonałe powieści obyczajowe, które znakomicie oddają klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Na podstawie bestsellerowego cyklu powstał serial (Szwecja), a już wkrótce fabuła pierwszej części (Księżniczka z lodu, Czarna Owca 2009) przeniesiona zostanie na duży ekran (Francja).

* The Bookseller corocznie ogłasza (na podstawie 10 najważniejszych europejskich list bestsellerów publikowanych przez branżowe czasopisma) ranking największych bestsellerów Europy.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.