„Przecinek i Kropka” 2009

„Przecinek i Kropka” 2009
 
Empik ogłasza Konkurs na Najlepszą Książkę Dla Dzieci
„Przecinek i Kropka” 2009
 
To pierwszy na polskim rynku plebiscyt dotyczący książek dla najmłodszych, w którym zwycięzcę wybiorą bezpośrednio czytelnicy: rodzice i dzieci.
 
Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja najbardziej wartościowej i najpiękniej wydanej książki dla dzieci w wieku 5-8 lat. Wydawcy mogą przesyłać zgłoszenia do Konkursu do 28 lutego 2010 roku. Ze wszystkich zgłoszonych tytułów jury wytypuje 10 najlepszych publikacji a wyboru zwycięzcy (z grona nominacji) dokonają odbiorcy w głosowaniu internetowym. Pozycja, która uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie tytuł Najlepszej Książki Dla Dzieci „Przecinek i Kropka” 2009. Empik ogłosi wyniki Konkursu 22 maja podczas 55. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.
 
Konkurs jest nowym elementem/punktem programowym akcji edukacyjnej Empiku „Przecinek i Kropka”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w wieku 5-8 lat.

Konkurs jest novum na polskim rynku nie tylko ze względu na formułę głosowania, ale także na szeroki zakres kategorii książek, które mogą brać w nim udział. Wydawcy mogą zgłaszać do Nagrody „Przecinek i kropka” nie tylko formy literackie (bajka, baśń, opowiadanie, zbiór wierszy), ale również poradniki i książki edukacyjne kierowane do dzieci w wieku 5-8 lat (z Konkursu wyłączone są podręczniki szkolne i słowniki językowe).

W wyścigu o tytuł Najlepszej Książki Dla Dzieci „Przecinek i kropka” 2009 mogą brać udział wyłącznie publikacje, które ukazały się na polskim rynku po raz pierwszy (właśnie w 2009 roku). Zgłoszenia do nagrody mogą również dotyczyć nowych/premierowych tłumaczeń książek, które były już wcześniej obecne na rynku wydawniczym bądź utworów ukazujących się w nowej szacie graficznej.

Z książek nadesłanych do 28 lutego jury konkursu (w składzie: Dorota Koman – krytyk literatury dziecięcej, dyrektor promocji Międzynarodowych Targów Książki, prezes Fundacji Promocji Polskiej Książki „Ars Libri”, Ewa Gruda – krytyk literatury dziecięcej, dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej, Ewa Świerżewska – krytyk literatury dziecięcej, tłumacz, redaktor naczelna portalu Qlturka.pl oraz dr Aleksandra Piotrowska – psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego) nominuje 10 najlepszych książek. Przy ich wyborze będzie oceniać między innymi: zgodność treści książki z wiekiem czytelników (5–8 lat), pozytywny wpływ książki na kształtowanie osobowości dziecka, jego rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny; interesujący dziecko temat, rozwijający jego wyobraźnię i wrażliwość, skłaniający do myślenia,
budujący pozytywny stosunek do świata i ułatwiający jego zrozumienie; wartość literacką książki, opracowanie redakcyjne książki oraz walory edytorskie.

 
Nominacje do Nagrody „Przecinek i kropka” zostaną ogłoszone podczas Międzynarodowego Dnia Książki – 23 kwietnia 2010 roku. Wyboru najlepszej książki dla dzieci spośród 10 nominowanych tytułów dokonają czytelnicy (rodzice oraz dzieci) w drodze głosowania poprzez stronę www.Empik.com (23 kwietnia-15 maja).

Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie Nagrody Dla Najlepszej Książki Dla Dzieci „Przecinek i kropka” 2009 nastąpi 22 maja- podczas 55. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

 
Empik przeznaczy dla zwycięskiego tytułu nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych a także będzie go aktywnie i stale promować – rekomendować, polecać czytelnikom jako najlepszą książkę dla dzieci na polskim rynku (promocja będzie prowadzona zarówno w salonach Empik, jak i na www.Empik.com).
 
Wydawców zainteresowanych zgłoszeniem swoich publikacji do Konkursu, prosimy o kontakt z Empikiem:
Anna.Grabowska@empik.com; tel. (22) 551-30-89

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.