Ups! – nowa seria książek dla nastolatek Wydawnictwa Jaguar

Ups! – nowa seria książek dla nastolatek Wydawnictwa Jaguar
Ups! – nowa seria książek dla nastolatek Wydawnictwa Jaguar
 
 

Już w styczniu Wydawnictwo Jaguar wprowadza na rynek nową, ujednoliconą graficznie, serię książek dla nastolatek w wieku 11+. Ups!, bo tak nazywa się seria, ma promować literaturę skierowaną do dziewcząt z ostatnich klas szkoły podstawowej i tych z pierwszych klas gimnazjów. Kierując się gustem młodych czytelników, Wydawnictwo Jaguar postawiło na bezpretensjonalne, kolorowe okładki oraz czytelny, przyjazny dla niedoświadczonego odbiorcy skład.
   
„Chcielibyśmy wydawać wartościowe, a jednocześnie lekkie i przyjemne w lekturze powieści o najważniejszych doświadczeniach wczesnej młodości – przyjaźni, miłości, odpowiedzialności” – mówi Ewa Holewińska, współwłaścicielka wydawnictwa. Jaguar działa na rynku od 2004 roku i ma w swojej ofercie takie bestsellery, jak GONE Michaela Granta, czy cykl „Zwiadowcy” Australijczyka Johna Flanagana.

Pierwsza powieść w serii Ups! ukaże się jeszcze w styczniu – będzie to „Jestem jaka jestem” pióra amerykańskiej pisarki Cecilii Galante, zgrabna opowieść o trudach dorastania w rozbitej rodzinie. Główna bohaterka, nastoletnia Hershey, musi poradzić sobie z życiowym dramatem – nowy przyjaciel matki okazuje się nieodpowiedzialnym brutalem. Gdy dochodzi do rękoczynów, zakochana kobieta decyduje się uciekać przed Sladem i, wraz z córką, trafia do ośrodka dla ofiar przemocy.

Książka ukaże się pod koniec stycznia.
 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.