Charlaine Harris w Polsce

Charlaine Harris w Polsce
Charlaine Harris autorka kultowej serii o wampirach CZYSTA KREW przyjeżdża do Polski

Charlaine Harris, autorka kultowej serii o Sookie Stackhouse Czysta Krew, przyjeżdża w marcu 2010r.do Polski. Autorka spędzi w Warszawie dwa dni 5,6 marca. Przyjazd Charlaine Harris jest związany z promocją wydania kolejnej książki z serii pt.: Klub Martwych i 1. sezonu Czystej Krwi na DVD.

Seria książek o Sookie Stackhouse stała się międzynarodowym bestsellerem a autorka jako jedyna współczesna powieściopisarka wprowadziła na listę bestsellerów New York Times jednocześnie 5 tytułów. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów.. W Polsce wyłączne prawa do wydania serii Charlaine Harris posiada Wydawnictwo Mag. Na podstawie książek Martwy aż do zmroku i U martwych w Dallas laureat Oscara Alain Ball nakręcił serial Czysta Krew, który był dwukrotnie nominowany do Złotych Globów.

Treść książki:

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć. Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona .Niestety, seria tajemniczych wydarzeń, które towarzyszą pojawieniu się Billa w Bon Temps wystawi otwartość Sookie na ciężką próbę. To intrygująca i przyprawiająca o dreszcz emocji powieść Charlaine Harris. Sam Ball określa swoją nową produkcję jako popcorn dla inteligentnych ludzi z udziałem barwnych i nieszablonowych bohaterów. Seria Charlaine Harris to połączenie elementów kryminału, filmu fantasy i komedii z nieokiełznaną wyobraźnią. To powieść i serial, które utwierdzają nas w przekonaniu, że istnieje pełne doznań życie po śmierci […] „– napisano na łamach USA Today.

Nagrody:
·    Anthony (Winner)
·    Agatha
·    Compton Crook&Dilys
·    Romantic Times
·                     Książka Roku Stowarzyszenia Księgarzy (Independent Mystery Booksellers Association)
·                     #1 IMBA
·                     #2 LOCUS
·                     Barnes and Noble TOP 50
·                     USA Today TOP 100

 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.