Zdzisław Romanowski w Warszawie

Zdzisław Romanowski w Warszawie
Zdzisław Romanowski w Warszawie!

Zysk i S-ka Wydawnictwo 13 stycznia zaprasza na wieczór autorski Zdzisława Romanowskiego, poświęcony książkom Imiona wojny oraz Imiona honoru.

 
13 stycznia, środa, godz. 17.00
Związek Literatów Polskich, I piętro, Dom Literatury
ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, Warszawa
Spotkanie poprowadzi Grzegorz Wiśniewski

„Jak to dobrze, że istnieje jeszcze u nas taka proza — z rozmachem skrojone epickie freski historyczne, w których losy jednostek naturalnie wyrastają i splatają się z losami wielkich zbiorowości, z dziejami narodów i państw kreślonymi z dbałością o historyczną rzetelność i obiektywizm”.

Grzegorz Wiśniewski

Zdzisław Romanowski, ur. 1932 r., w Pińsku. Debiutował jako prozaik powieścią Porwane życie (1969). Z szeregu innych powieści jego autorstwa duże zainteresowanie wywołały (wydane pod pseudonimem Adam Wald) Godzina przeznaczenia (1994) i Czas intrygi (1995) mówiące o okresie powstania „Solidarności” i intrygach w jej zwalczaniu, w tym reakcji Kremla, a Cień jaskółki (2001), powieść opisującą dzieciństwo w Pińsku, wysoko ocenił Ryszard Kapuściński. Imiona honoru wydane w 2007 r. Janusz Odrowąż–Pieniążek nazwał w „Rzeczpospolitej” wielowątkową powieścią polityczno-obyczajową.
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.