Podróż Tamizą i angielski humor

Podróż Tamizą i angielski humor
Podróż Tamizą i angielski humor!

Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo 29 września ukazało się Trzech panów w łódce (nie licząc psa) autorstwa Jerome K. Jerome

 
Trzech panów w łódce (nie licząc psa)
to zabawna opowieść opisująca przygody trzech londyńczyków, którzy wybrali się w podróż łodzią po Tamizie i przebyli 123 mile – z Kingston do Pangbourne. Komiczne zdarzenia, opowiastki i anegdotki umilające trzem panom wyprawę, przyprawione specyficznym angielskim humorem, ironicznym i inteligentnym, od lat bawią czytelników na całym świecie. Urok tej książki zasadza się bowiem nie tyle na jej stylu literackim czy też użyteczności informacji, jakie zawiera (w zamyśle autora miała być poważnym przewodnikiem turystycznym), ile na jej wierności prawdzie i jedynym w swoim rodzaju komizmie.

Jerome K. Jerome (1859-1927), angielski pisarz, dramaturg, bliski przyjaciel Arthura Conan Doyle’a, twórcy Sherlocka Holmesa oraz Rudyarda Kiplinga. W 1889 roku wydał humorystyczną książkę podróżniczą Trzech panów w łódce, która stała się klasykiem nie tylko we Wielkiej Brytanii, a również w Indiach, Pakistanie czy Rosji.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.