"Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" Tytułem Tygodnia Radia Merkury

"Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" Tytułem Tygodnia Radia Merkury
Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów Ossendowskiego Tytułem Tygodnia Radia Merkury

Zysk i S-ka Wydawnictwo oraz Radio Merkury zapraszają do wysłuchania fragmentów książki w dniach 4-8 maja, godz. 13.30 w interpretacji artystycznej Andrzeja Lajborka

Zmiana terminu wyniknęła z przyczyn niezależnych od wydawnictwa.

 

Pod hasłem „TYTUŁ TYGODNIA” od poniedziałku do piątku o 13.30 Radio Merkury prezentuje książki, po które warto sięgnąć. Tym razem:
Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego

Antoni Ferdynand Ossendowski – podróżnik, szpieg, awanturnik, wojownik, uczony, dyplomata, poliglota, dziennikarz i wielki erudyta. Podobne określenia można by przytaczać bez końca. Jest drugim po Henryku Sienkiewiczu najbardziej znanym polskim pisarzem na świecie, czego dowodem są 142 przekłady jego książek na języki obce.
Najgłośniejsze dzieło Ossendowskiego Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów to zapis przeżyć, jakie były jego udziałem, gdy w czasie wojny domowej uciekał przed bolszewikami przez Syberię, Mongolię i Chiny. Autor zyskał zaufanie mongolskich lamów i w niezwykłych okolicznościach zawarł znajomość ze słynnym „krwawym baronem” von Ungern-Sternbergiem, bałtyckim Niemcem w służbie carskiej, który zamierzał zrealizować idee stworzenia  na terytorium syberyjskiej kolonii carskiej Rosji Imperium Panmongolskiego.
Przedzierając się przez tajgę, góry i pustynię, Ossendowski dotarł w miejsca, gdzie nie stanęła jeszcze noga białego człowieka i doświadczył życia ludzi od stuleci bytujących w pełnej symbiozie z naturą i jej wielkimi mocami.

Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów, świadectwo autentycznych przygód i doznań autora, napisane jest z taką pasją, że trudno nie poddać się magii wyprawy „do głębi rozgorzałego namiętnościami politycznymi azjatyckiego kotła”.
 

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.