Nowe wydanie fascynującej powieści Johna Fowlesa

Nowe wydanie fascynującej powieści Johna Fowlesa
Nowe wydanie fascynującej powieści Johna Fowlesa!

Polscy sympatycy Johna Fowles’a, autora Larwy, Kolekcjonera i Maga wydanych przez Zysk i S-ka Wydawnictwo doczekali się nowego wydania książki Daniel Martin, którą „The Times” obwołał kapitalnie skonstruowanym dziełem, mistrzowskim w swojej postaci. 

 

Daniel Martin to niebywale romantyczna opowieść o mężczyźnie i trzech kobietach, o splecionych miłościach i poczuciu odpowiedzialności oraz… o namiętności rozgorzałej w kwiecie wieku. John Fowles zyskał międzynarodowe uznanie już pierwszą opublikowaną powieścią pt. Kolekcjoner (1963). W jego dorobku znajdują się m.in.: Mag, Kochanica Francuza, Hebanowa wieża, Larwa, Mantissa.

„John Fowles jest fantastyczny… Jego pisarstwo to najwspanialsze wydarzenie w prozie angielskiej i amerykańskiej ostatnich dwóch dziesięcioleci… Dzięki niemu znowu możemy smakować największe zalety powieści: pasjonującą akcję, różnobarwność świata, dramat, ludzkie namiętności, wyczucie chwili i miejsca, a nade wszystko wrażliwość społeczną… John Fowles dał nam dzieło nie tylko ogromne, ale także zniewalające emocjonalnie, inspirujące intelektualnie i nie uciekające od odpowiedzi, rozedrgane nastrojowo, każące zastanowić się nad sensem człowieczeństwa…”

Książka dostępna w sprzedaży od 27 stycznia br. Wkrótce nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwa ukaże się także Hebanowa wieża.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.