Zmarł John Updike

Zmarł John Updike
Polskie premiery dwóch książek zmarłego wczoraj Johna Updike’a, jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy.

Jesienią nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukaże się powieść „Wdowy z Eastwick” – kontynuacja jednej z nagłośniejszych powieści tego autora, słynnych „Czarownic  z Eastwick” oraz zbiór opowiadań „Łzy mojego ojca” (My Father’s Tears).

Wdowy z Eastwick to powieść  przestawiająca losy bohaterek 30 lat później, zdążyły wyjechać z miasteczka, wyjść ponownie za mąż i owdowieć. Teraz na różne sposoby zmagają się z żałobą i samotnością: podróżują po świecie, odnawiają dawne znajomości… Książka opowiada o tym, jak wszystkie trzy radzą sobie z nieusuwalnymi następstwami swych dawnych występków i skutkami upływu czasu..

Amerykańska krytyka ciepło i z uznaniem przyjęła książkę, która w USA miała premierę już w ubiegłym roku. „John Updike to największy czarodziej literatury amerykańskiej.  Już sama jego spuścizna /…/ zasługuje na miano nadprzyrodzonej, ale jeszcze bardziej czarodziejski jest kunszt jego prozy/…/ To nie jest pisanie. To magia /…/ pisał po przeczytaniu tej książki Sam Tanenhaus z „The

New York Times Book Review”.

Dom Wydawniczy REBIS od lat wydaje Updike’a. W naszej ofercie znalazły się  książki  Szukajcie mego oblicza( 2004), Miasteczka (2006), Czarownice z Eastwick (2008).  W kwietniu 2007 

wydaliśmy Terrorystę, nagrodzonego przez Magazyn Literacki Książki tytułem KSIĄŻKI ROKU 2007 w kategorii „proza zagraniczna”.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.