Znamy zwyciezców plebiscytu Bestseller 2008

Znamy zwyciezców plebiscytu Bestseller 2008
 
Takiej sytuacji jeszcze nie było w dziesięcioletniej historii plebiscytu Empiku na najpopularniejsze tytuły roku: jeden twórca otrzymuje dwie statuetki! Wojciech Cejrowski ustanowił swoisty rekord i został niekwestionowanym bohaterem Bestsellerów 2008. Decyzją klientów Empiku (którzy oddawali swoje „głosy” przez cały rok, dokonując zakupów w salonach w całej Polsce) statuetki przypadły tytułom: „Gringo wśróddzikich plemion” (w kategorii „literatura polska”) oraz „Boso przez świat. Meksyk” (w kategorii „kino artystyczne/dokument”).
 
W kategorii „literatura zagraniczna”, Brazylijczyk Paulo Coelho – czterokrotny laureat plebiscytu Empiku, w 2008 roku ustąpił pola Hiszpanowi Carlosowi Zafónowi i jego „Grze Anioła”.
 
„Brisingr” powtórzył sukces „Eragona” z 2005 roku i Christopher Paolini otrzymał drugą już statuetkę w kategorii „fantastyka”.
 
Bez zaskoczenia – ostatni tom Harry’ego Pottera wygrał rywalizację ze „Zmierzchem” Stephenie Meyer i zdobył tytuł Bestsellera 2008 w kategorii „literatura dziecięca i młodzieżowa”.
 
W kategorii „nauki humanistyczne” drugi rok z rzędu wygrywa „Sekret” Rhondy Byrne.
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.