Jodi Picoult "Dziewiętnaście minut"

Jodi Picoult "Dziewiętnaście minut"
Jodi Picoult
„Dziewiętnaście minut”
Premiera: 27 stycznia 2009

 
 
 
Być sobą i narazić się na wykluczenie ze społeczności? Czy udawać, że jest się kimś innym?
Przed takim dylematem stają młodzi bohaterowie „Dziewiętnastu minut”. Jodi Picoult, specjalistka w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy, w najnowszej powieści kreśli niepokojący portret rodziny, społeczności i szkoły, gdzie przemoc wciąż stanowi poważny problem… To poruszająca i pełna emocji opowieść o tym, jak trudno poznać kogoś do końca i jak bolesna bywa utrata niewinności.

Siedemnastoletni Peter Houghton, od lat poniżany psychicznie i fizycznie przez szkolnych kolegów, zostaje doprowadzony do ostateczności. Feralnego ranka wyrusza do szkoły z plecakiem wypchanym bronią. Dziewiętnaście minut – tyle wystarczy, żeby dopełnić zemsty i na zawsze zmienić życie mieszkańców Sterling.

Alexandra Cormier, sędzia przypisana do sprawy Petera, a prywatnie matka Josie, jego najlepszej przyjaciółki i świadka dramatycznych zdarzeń, znajduje się w dość trudnej sytuacji – czy biorąc udział w tej najpoważniejszej sprawie w swojej karierze, zburzy i tak kruche relacje z córką? Tymczasem Josie zeznaje, że nie pamięta, co się tak naprawdę stało, a rodzice Petera bezustannie badają przeszłość, by dociec, czy w jakikolwiek sposób natchnęli syna do zbrodni.

Jodi Picoult
– amerykańska pisarka, autorka powieści: Bez mojej zgody, Zagubiona przeszłość, Świadectwo prawdy, Jesień cudów, Dziesiąty krąg, Czarownice z Salem Falls, W imię miłości, Jak z obrazka. Łączny nakład jej książek na świecie (w ponad 40 krajach) to ponad 7 mln egzemplarzy.

Strona internetowa autorki: www.jodipicoult.com

Fascynująco opowiedziana historia, która każe nam pamiętać, że morderców też ktoś kiedyś kochał bezwarunkową miłością.
„People”

Gdyby można nauczać współczucia, Picoult byłaby w tym mistrzynią.
„Washington Post”

Picoult po raz kolejny bierze na warsztat kontrowersyjny temat i swoim doskonałym piórem wydobywa na światło dzienne niezliczone odcienie szarości. Istna perfekcja.
„Cosmopolitan”

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.