Nowości kulinarne Wydawnictwa Ad Oculos

Nowości kulinarne Wydawnictwa Ad Oculos
Carving – dekorowanie potraw oraz stołu owocami i warzywami krok po kroku
Rajmund Królik

Rajmund Królik – z zawodu i zamiłowania jest kucharzem w trzygwiazdkowym hotelu. Dzięki podróżom poznał pana Tien Dieu Luong, mistrza carvingu, który przekonał go nie tylko do spróbowania swych sił w przygotowywaniu dekoracyjnych potraw, ale również do ich smakowania. Okazuje się bowiem, że koronkowo ozdobiony owoc lub warzywo podnoszą smak potrawy.
Praktyczne wskazówki i zdjęcia zawarte w tej książce umożliwiają szybką naukę tej niecodziennej sztuki. Smaczne rzeźby cieszą oko i rozwijają wyobraźnię kulinarną, co w kuchni ma ogromne znaczenie. Wazon z cukini, róża z buraka, świecznik z melona, kwiat z arbuza to tylko niektóre z pięknych rzeźb, które można zrobić z pomocą książki. Książka jest pierwszą tego typu pozycją na rynku polskim.

Kuchnia francuska Anaîs Vially
– wysmakowany 20 tytuł już z serii MAŁE KULINARIA

Francuzi są dumni ze swojej kuchni, gdyż uważają ją za najlepszą na świecie. Jadają oczywiście żaby, ślimaki, ostrygi, foie gras i różne zaskakujące dziwactwa. Ale nie tylko one stanowią o bogactwie francuskiego stołu, podobnie jak francuski chleb nie sprowadza się wyłącznie do bagietek. Jeśli na Południu w porze obiadu wita podróżnika aromat oliwy z oliwek i zrumienionego na niej czosnku, to Północ zniewala bogactwem intensywnie doprawianych mięs, gęstych musztardowych lub goździkowo-cebulowych wywarów i sosów. Wszędzie smaży się cebulę, piecze różne gatunki drobiu, gotuje warzywa, produkuje i wykorzystuje sery, wszędzie pachnie tymiankiem i jałowcem.
Różnorodność francuskiej kuchni wynika miedzy innymi z faktu, że każdy region rozwinął własny sposób gotowania oparty o specyficzne produkty regionalne np. sery i wina.
We Francji jada się trzy główne posiłki w ciągu dnia: – śniadanie (petit-déjeuner): zazwyczaj składa się na nie bagietka (lub inny rodzaj chleba) z dżemem i masłem oraz croissant, do tego pije się kawę lub czekoladę. – obiad (déjeuner): spożywa się go pomiędzy dwunastą a czternastą. Stanowi główny, obfity posiłek dnia. Jako wprowadzenie podawane są przekąski, następnie danie główne, potem sery zazwyczaj w towarzystwie sałaty, na końcu deser (czasem jest to zwykły jogurt lub owoce) i kawa. – kolacja (dîner): spożywa się ją dość późno, respektując zasadę czterech etapów (łącznie z daniami gorącymi).
Ostatnimi czasy uwidaczniają się jednak charakterystyczne zmiany: obiady stają się lżejsze (ma to związek z coraz krótszymi przerwami w pracy), a kolacja powoli urasta do głównego posiłku dnia, podczas której mają szansę spotkać się wszyscy domownicy.
Autorka podane w tej książce receptury wcześniej sprawdziła. Z doświadczeń Autorki wynika też, że tarty słone najlepiej podawać na cieście francuskim lub zwykłym kruchym, natomiast słodkie smakują doskonale na wszystkich rodzajach proponowanych podkładów. W zależności od upodobań można zmieniać rodzaje ciast na podkłady, lub ingerować w proporcje składników. Tarty i ciasta dają szerokie możliwości aranżowania rozmaitych wydarzeń kulinarnych – w zależności od swego rodzaju i kształtu mogą stanowić główną ozdobę wykwintnej kolacji, serwowane w malutkich foremkach będą wyrafinowaną przekąską podczas spotkania towarzyskiego, a placki owinięte w białe serwety powinny się znaleźć w koszu każdego piknikowego łakomczucha.

Kuchnia astrologiczna
– gotownie wg.pór roku i znaków zodiaków

440 specjalnie skomponowanych przepisów. Wyjątkowe przepisy dla każdego z 12 znaków zodiaku. Gwiazdy mają wpływ nie tylko na nasze zachowanie, ale i żywienie. Pory roku wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na wybór jedzenia. Nasza zodiakalna przynależność warunkuje układ tej książki. Inaczej, bowiem dobiera swoje menu rozsądna Waga, inaczej szybki w działaniu i mało wybredny Lew, nie mówiąc już o Pannie, która zanim coś zje, dokładnie dobiera każdy produkt. Książka dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy propagują jedzenie zgodnie z wymogami pór roku. Także Byk, Baran, Bliźnięta, Rak, Rak, Strzelec, Koziorożec, Wodnik oraz Ryby znajdą dla siebie specjalnie skomponowany zestaw potraw. Gotowanie wg. pór roku i znaków zodiaku podniesie jakość naszego życia, unikniemy chorób, będziemy zdrowi i szczęśliwi.
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.