Fannie Flagg w 1 Programie PR S.A.

Fannie Flagg w 1 Programie PR S.A.
Fannie Flagg w 1 Programie PR S.A.

Powieść Witaj na świecie, maleńka autorstwa Fannie Flagg wydana przez wydawnictwo Nowa Proza będzie emitowana w odcinkach w 1 Programie Polskiego Radia od 29.12.08 do 9.01.08 roku w audycji „Cztery Pory Roku”. Książkę czyta aktorka Agata Kulesza.

Witaj na świecie, maleńka odkrywa przed nami historię pewnej młodej dziennikarki telewizyjnej Deny Nordstrom, której przyszłość wygląda obiecująco, teraźniejszość to „Jeden wielki chaos”, a przeszłość spowija mgła tajemnicy. Wraz z nią poznajemy galerię barwnych postaci, znanych z poprzednich powieści autorki (Smażone zielone pomidory, Nie mogę się doczekać kiedy wreszcie pójdę do nieba, Dogonić tęczę),  jak również nowych bohaterów, i niemal na każdym kroku odkrywamy humor i hipokryzję, dobro i determinację, uprzedzenia i rozpacz, miłość i walkę o przeżycie.

Nowa powieść Fannie Flagg, której tytuł jest jeszcze nieznany, ukaże się nakładem wydawnictwa Nowa Proza w listopadzie 2009 r.

Zadziwiają takt, ciepło i poczucie humoru, z którymi autorka pyta o szalenie ważne, a często umykające naszej uwadze wartości, takie jak lojalność, uczciwość, przyjaźń, rodzina czy miłość. Jedną z najtrudniejszych rzeczy jest takie mówienie o nich, by nie popaść w patos, przesadę lub banał. Może właśnie poczucie humoru i nieunikanie trudnych, realistycznych sytuacji ratuje Fanny Flagg przed pułapkami czyhającymi na obrońców tzw. „wartości rodzinnych”?

Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.