23 czerwca Dzień ”M” w księgarniach

23 czerwca Dzień ”M” w księgarniach
Marek Sołonin
23 czerwca Dzień ”M”
 
 
 
Mark Sołonin, autor bestselleru 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, który wstrząsnął Rosją nie mniej niż Lodołamacz Suworowa, kontynuuje w tej książce frapującą analizę tragicznych wydarzeń lata 1941 roku. Po wszechstronnych badaniach nad licznymi dokumentami z owych czasów, przestu­dio­wawszy przygotowania Związku Sowieckiego do wielkiej wojny oraz plany strategiczne, autor dochodzi do oszałamiającego wniosku: w czerwcu 1941 roku

Hitler, sam się tego nie spodziewając, uprzedził uderzenie Stalina dokładnie o jeden dzień…

Mark Siemionowicz Sołonin, nazywany na­stępcą Wiktora Suworowa, urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie. W roku 1975 ukończył ze złotym medalem tamtejszy Instytut Lotniczy i podjął pracę w tajnym biurze konstrukcyjnym. W okresie pierestrojki założył klub polityczny. Przed dwudziestu laty zaczął studiować historię udziału ZSRS w II wojnie światowej.

REBIS opublikował jego 22 czerwca 1941, wyda także poświęconą temu tematowi książkę Na uśpionych lot­niskach.

 „Pragnę wyrazić Markowi Sołoninowi wdzięczność, zdjąć czapkę i pokłonić mu się do ziemi… Kiedy czytałem jego książkę, rozumiałem uczucia Salieriego. […] myślałem:  dlaczego ja sam do tego nie doszedłem? […] Mark Sołonin dokonał wielkiego naukowego osiągnięcia”.

 
z wykładu Wiktora Suworowa

 

 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.