PWN na Krajowych Targach Książki w Krakowie

PWN na Krajowych Targach Książki w Krakowie
W dniach 23-26 października br. zapraszamy do stoiska PWN nr A16 na Krajowych Targach Książki w Krakowie. W programie spotkania z językiem polskim, prezentacja nowości i zapowiedzi oraz nowoczesnej czytelni internetowej ibuk.pl , udział w akcji „Książka za krew”, a także specjalne RABATY TARGOWE!

Harmonogram spotkań na stoisku PWN:

24 października (piątek) – godz. 14.00-15.00
„Mówi się” – zapraszamy na konsultacje językowe i rozmowę o języku polskim z prof. dr. hab. Jerzym Bralczykiem oraz na prezentację nowych książek Profesora: Porzekadła na każdy dzień i Słownik frazeologiczny z Bralczykiem.

25 października (sobota) – godz. 12.00-13.00
„Mocne słowa: przekleństwa i wulgaryzmy w polszczyźnie” – zapraszamy do rozmowy z autorem Słownika polskich przekleństw i wulgaryzmów prof. dr. hab. Maciejem Grochowskim.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Akademia języka polskiego”, która składa się z  6 wykładów akademickich, które odbędą się w różnych polskich polskich uczelniach, a przeznaczone są dla ogółu zainteresowanych słuchaczy. Drugi z cyklu wykładów odbędzie właśnie w Krakowie, 24 października o godz. 15:00, w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 16, sala 22.

Prelegentem wykładu pt. Jak oceniamy sensowność zdań będzie prof. Maciej Grochowski.  

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.